Archiv rubriky ‚Stalo se’

Schůzka v novém školním roce

11. 9. 2017 v 13.48

Vážení a milí příznivci Klubu rodičů!

První schůzka ve školním roce 2017/2018 se koná ve středu 13.9. v 17h v cukrárně Smile (u kostela). Těšíme se na Vás!

Obrazem: O Bystrckou kuličku podruhé

16. 5. 2017 v 05.41

V neděli 14. května se uskutečnil druhý ročník turnaje O Bystrckou kuličku. Děti i dospělí cvrnkali jako o život, druhou Bystrckou kuličku si podruhé za sebou odnesli domů Kumeráci. Blahopřejeme!

O Bystrckou kuličku: Druhý ročník se odehraje v neděli 14. května

8. 5. 2017 v 21.44

V pořadí druhý ročník KRAP_Bystrcká kulička 2017_inzerát_92x92mm_20170411turnaje ve cvrnkání kuliček O Bystrckou kuličku připravil Klub rodičů a přátel ZŠ Heyrovského 32 na neděli 14. května 2017.  Hrát se bude opět v parku na ulici Vondrákově vedle Společenského centra, začíná se ve 14 hodin.

Do soutěže se mohou přihlásit rodinné týmy nebo party kamarádů, minimálně jednomu z týmu musí být mezi 5 a 15 lety. Týmy budou do soutěže registrovány pod týmovými jmény. Předběžné přihlášky došlé do soboty 13. května do 18 hodin na e-mail info@krap32.cz budou zařazeny do slosování o pěkný dárek. V den turnaje bude možné se registrovat se na místě od 13.30 hodin. Startovné ve výši 45 Kč za hráče, včetně předběžně přihlášených, se vybírá u registrace před zahájením turnaje. Vlastní kuličky nejsou potřeba, pro hráče jsou zajištěny. I letos na vítěze čeká originální trofej – Bystrcká kulička, která je tentokrát vyvedena v nádherné krvavě červené barvě.

Téměř přesně na den před rokem se v Bystrci uskutečnil první ročník turnaje O bystrckou kuličku. Klání se zúčastnilo sedm týmů, vítězství brali Kumeráci. „S napětím čekáme, jestli Kumeráci přijdou obhajovat loňský titul,“ svěřila se organizátorka Michaela Lužová.

„Doneslo se nám, že někteří údajně trénují už od Vánoc, vypadá to na lítý boj,“ naznačila jedna z organizátorek Zita Žaludová. Pořadatelé doporučují hráčům nezapomenout ani na povolený doping v podobě obecenstva. „Týmy by na turnaj rozhodně měly nalákat své pžíznivce, všichni přece vědí, že fanoušci dokáží hráče vyburcovat k vrcholným výkonům,“ připomněl Viktor Lošťák, člen organizačního výboru.

Přípravy turnaje jsou v závěrečné fázi. „Originální trofej pro vítěze je připravena, tentokrát je vyvedena v nádherné krvavě červené barvě. Věříme, že nám bude přát i počasí a že si hráči i diváci užijí krásné májové odpoledne, všechny srdečně zveme,“ vzkázala Hana Jindrová, iniciátorka turnaje.

Pravidla turnaje O bystrckou kuličku 2017

Turnaj O bystrckou kuličku je soutěží o nejlepší rodinný tým nebo tým kamarádů či přátel ve cvrnkání kuliček.

Systém turnaje
Turnaj se hraje systémem každý s každým.
V případě velkého počtu přihlášených budou týmy před zahájením turnaje rozlosovány do základních skupin. Ze základní skupiny postupují dva týmy s nejvyšším počtem bodů do finále. Body ze základní skupiny se do finále nezapočítávají.

Týmy
Každý tým si zvolí své jméno, pod nímž se účastní turnaje. Týmy zajistí viditelné označení svých hráčů, týmové dresy jsou vítány, týmoví fanoušci také.
Každý tým má nejméně dva hráče, z nichž alespoň jeden je starší 5 let a mladší 15 let. Počet hráčů v týmu není omezen, v každé hře však hrají pouze dva hráči týmu.
Pořadatel může udělit zvláštní cenu pro tým s nejlepšími fanoušky.

Hra
Cílem hry je docvrnkat jako první všechny kuličky své barvy do důlku.

Za tým hrají ve hře dva hráči, z nichž alespoň jeden je starší 5 let a mladší 15 let.

Týmy hrají s barevně odlišenými kuličkami. Každý hráč hraje s minimálně pěti kuličkami, rozhodčí může dle situace upravit počet kuliček pro hru.

Hra začíná rozhozem. Hráči týmů hodí po jedné kuličce směrem k důlku. Tým, jehož kulička je nejblíže důlku, rozhodne, který tým začne.

Hráči prvního týmu postupně hází, po jedné nebo i více najednou, všechny své kuličky ze startovní čáry a snaží se zasáhnout důlek. Pak udělá to samé soupeř.

V další části hry se pokračuje cvrnkáním. Každý cvrnká jen do svých kuliček, hráči se střídají po jednom cvrnku bez ohledu na to, jestli kulička skončila v důlku. Hráči jednoho týmu hrají po sobě. Týmy mají stejný počet cvrnků.
Správný cvrnk je definován jako pohyb pouze jednoho prstu, přičemž se hráč smí dotknout jen jedné své kuličky. Ta pak může zasáhnout jakoukoliv jinou, i soupeřovu.

Tým, který má první všechny své kuličky v důlku, vyhrává hru. Za vítězství ve hře získává tým do celkového hodnocení 1 bod. V případě nerozhodného stavu rozhoduje rozhoz.

Ve skupině i turnaji vítězí tým s nejvyšším celkovým počtem bodů. V případě rovnosti bodů rozhoduje rozhoz.

Spory
Nad hrou dohlíží a sporné momenty posuzuje s konečnou platností rozhodčí u důlku. Kuličky pro hru dodává pořadatel.

Registrace a startovné
Týmy se mohou předběžně registrovat do soboty 13. května 2016 do 18 hod. na e-mailu info@krap32.cz. Z předběžně registrovaných týmů, pořadatel vylosuje jednoho, který získá zajímavý dárek. Registrace všech týmů, včetně přihlášených předem, probíhá v den turnaje na místě od 13.30 do 14 hod. Startovné 45 Kč za hráče se platí v hotovosti při registraci.

Výtěžek z turnaje, včetně dobrovolných příspěvků, jde ve prospěch dětí ze ZŠ Heyrovského 32 v Brně-Bystrci.

-ind-

Ke stažení

Plakát A4 (pdf)

Valná hromada a pracovní sekání 9. května 2017

8. 5. 2017 v 21.44

Mkrap32_squareilí členové a příznivci Klubu rodičů,

dovoluji si Vás pozvat na schůzi Valné hromady, která se koná v úterý 9. května 2017 od 17 hod. v salonku cukrárny Smile v Bystrci za kostelem (nám. 28. dubna 40).

Budeme jednat o hospodaření klubu v loňském roce, naplánujeme, do čeho se Klub rodičů v následujícím období pustí, jaké akce zorganizuje, v čem všem bude podporovat děti ze ZŠ Heyrovského 32. Na schůzi Valné hromady naváže plynule další z pravidelných pracovních setkání.

Klub rodičů potřebuje nové tváře, novou energii, nejlépe z řad rodičů mladších dětí. Ale rozhodně to není podmínkou.

Zváni jste všichni, kteří se o sdružení rodičů zajímáte. S otevřenou náručí přivítáme všechny, kteří se s námi přijdou podělit o své názory a nápady.

Za výbor Klubu rodičů se na setkání těší

Zita Žaludová, předsedkyně

Burza jarního a letního oblečení

1. 3. 2017 v 13.45

Rádi bychom vás spolu s Klubem maminek Kaštánek pozvali na burzu jarního a letního oblečení, obuvi a vybavení. Tato se bude již tradičně konat ve velkém sále Společenského centra v Bystrci a to v sobotu 4. 3. 2016 v časek 8:00-12:00 hod. a 14:00-17:00 hod.

 

Burza-jaro-leto-2017

Obrazem: Dny pro rodinu 9. 4. 2016 a 9. 10. 2016

27. 2. 2017 v 17.52

DSC_7038     DSC_7033

DSC_7030     DSC_7029

DSC_7028     DSC_7022

DSC_7011     DSC_9576

DSC_9575     DSC_9569

DSC_9557     DSC_9551

DSC_9550     DSC_9535

DSC_7083     DSC_7066

DSC_7049     DSC_7042

Projekt EDISON na ZŠ Heyrovského 32

8. 2. 2017 v 18.12

Následující text vznikl jako reakce na články na internetovém magazínu Bystrčník k návštěvě zahraničních stážistů v rámci projektu EDISON na základní škole Heyrovského 32 v Brně.

Dovolte mi, abych se představila. Jmenuji se Zita Žaludová a jsem předsedkyně Klubu rodičů a přátel ZŠ Heyrovského 32, členka školské rady této školy a matka tří dětí, které na školu chodí.

V sobotu 4. 2. 2017 mě kontaktovala paní ředitelka s dotazem, jestli se na mě obrátil někdo z rodičů s podobnými obavami, jako má pan Charous  a které byly zveřejněny na Bystrčníku. V té chvíli jsem nevěděla ani o článku, ani se na mě nikdo neobrátil. Rozeslala jsem maily členům výboru Klubu rodičů, s některými jsem mluvila i telefonicky, volala jsem i jiným rodičům, se kterými se znám – nikdo o nikom s podobnými obavami nevěděl, projekt EDISON jim nevadí a většina vůbec nechápala, proč by jim vadit měl. Vždyť informace o projektu dostali už na konci minulého školního roku, v září na třídních schůzkách jim byly informace zopakovány a v lednu znova, pokaždé měli možnost se na cokoliv zeptat a bylo jim odpovězeno.

Musím se přiznat, že jako bývalou učitelku Aj (byť jsem učila jen soukromě a dospělé) mě projekt zajímal, takže jsem si o něm našla informace už v září. Není to nic těžkého, na internetu jsou toho spousty. Můžete se například dočíst, organizace AIESEC byla založena již roku 1948, že působí ve 120 zemích světa a na 1700 univerzitách včetně českých, že projekt EDISON má záštitu MŠMT atd. Našla jsem i článek v Bystrckých novinách (04/2015) ze školy na Laštůvkově a spoustu dalších informací – projekt všichni chválili, byli s ním spokojení. Mně tyto informace stačily. Moje děti se těšily, že budou mít příležitost mluvit zase po čase anglicky (i když o jejich schopnosti říct anglicky cokoliv si nedělám iluze), chtěly zahraničním studentům zahrát na hudební nástroje, přemýšlely, odkud studenti budou (neboť to se vyjasnilo až v lednu) – zkrátka pohoda.

Článek pana Charouse a jeho obavy mě zarazil, ale snažila jsem se ho chápat. Je rodič, může mít obavy o blaho svého dítěte, na svůj názor na věc má také právo. Začala jsem proto hledat další informace a ptát se:

  • na webu školy jsou medailonky studentů i informace o nich,
  • v hodinách budou student/studenti ze zahraničí a většinou dva učitelé – jeden učitel ovládající angličtinu a jeden kmenový učitel, kteří mohou hodinu v případě potřeby moderovat,
  • škola má právo výběru témat a hodin, ve kterých studenti budou,
  • studenti budou dětem prezentovat svou zemi (videoprezentace, pohlednice, vyprávění), popisovat typická jídla, bavit se o zvířatech, která u nich žijí – vždy podle hodiny, ve které budou – nejde tedy jen o výuku angličtiny, jak bylo v článcích na Bystrčníku zmiňováno. Za sebe jako bývalou angličtinářku musím říct, že je jen dobře, když děti zjistí, že jiní lidé nemluví stejně jako paní učitelka, poslechnou si jiné přízvuky a zkusí se dorozumět a vyjádřit v jiných podmínkách, než při běžné výuce – podle mě je toto k nezaplacení.

Naši žáci samozřejmě budou dělat to samé – tedy prezentovat ČR. Fotografování bude zajišťovat pedagog, pro naše i zahraniční studenty platí ustanovení ve školním řádu, kdy je fotografování ve škole zakázáno. Pokud rodič má problém s přítomností dítěte ve výuce se zahraničními studenty, může požádat, aby jeho dítě bylo po danou hodinu přeřazeno do jiné třídy – a bude mu vyhověno. Rodiče mají samozřejmě možnost kdykoliv se na cokoliv zeptat – ale to v naší škole platilo vždy, takže nic nového. Toto vše ale platilo už před zveřejněním článku na Bystrčníku a platí to ve většině škol, kde tento projekt probíhá. Škola program může ovlivňovat a také ovlivňuje, je tedy na každé škole, jak se toho zhostí. Musím říct, že mně tato opatření přijdou velmi dostatečná.

Ještě si dovolím poznámku k multikulturní výchově – neboť i ta je v minulých článcích hojně zmiňována. Podle mě je to v dnešním globalizovaném světě nutnost, která vychází mimo jiné i ze sociálního propadu některých menšin u nás. Na webu metodického portálu pro učitele je o ní pěkný článek, dovolím si pouze citovat kompetence, které z multikulturní výchovy vycházejí:

  • kompetence sociální a personální – žák přispívá k upevňování dobrých mezilidských vzt ahů na základě ohleduplnosti a úcty při jednání s druhými lidmi;
  • kompetence občanské – žák respektuje přesvědčení druhých lidí, je schopen vcítit se do situace ostatních lidí, odmítá útlak a hrubé zacházení;
  • žák respektuje, chrání a ocení naše tradice a kulturní i historické dědictví.

Jako matka, předsedkyně Klubu rodičů i jako členka školské rady jsem tedy plně přesvědčena o tom, že projekt EDISON je přínosný, účast studentů ve výuce bude pro naše děti skvělou příležitostí pro poznávání jiných zemí a kultur a škola dělá maximum pro to, aby děti připravila na život v dnešním světě.

Zita Žaludová

Související

O projektu Edison na webu ZŠ Heyrovského 32 v Brně

Upíří stezka přinesla drama i bez strašidel

7. 11. 2016 v 11.37

V sobotu 5. listopadu uspořádal Klub rodičů a přátel ZŠ Heyrovského 32 již šestý ročník Upíří stezky. Organizátoři se po letech rozhodli zcela změnit trasu a provést tentokrát účastníky strašidelné stezky lesem směrem do Žebětína.

„Váhali jsme, jestli taková změna nebude příliš razantní, jestli cíl za hranicemi městské části rodiče a děti neodradí,“ prozradila jedna z organizátorek Zita Žaludová, „počet návštěvníků ale oproti loňsku neklesl, právě naopak,“ dodala.

Těsně před zahájením akce museli organizátoři řešit nezáviděníhodnou situaci. Chvíli totiž nebylo jasné, zda oblíbenou tradiční akci nebudou muset zrušit. Městští strážníci, kteří přišli společně s člověkem, který se nepředstavil, ale policisty instruoval, upozornili, že trasa Upíří stezky nemůže být značena svíčkami ve sklenicích a že akci zruší.

„Nakonec se našlo provizorní řešení, místo svíček jsme použili chemické světlo. Bohužel v chladném počasí nefunguje příliš dobře, proto bychom se chtěli všem účastníkům omluvit za zhoršenou orientaci v lese a poděkovat jim za shovívavost,“ vzkázala další z organizátorek Blanka Adamcová.

Na otázku, jestli bude Upíří stezka za rok znovu, odpověděla členka Klubu rodičů Michaela Lužová: „Zatím to není jisté, uvidíme, jestli budeme mít dost organizátorů. Ohlasy účastníků jsou pro nás obrovskou motivací, dokonce už máme nápady na nějaká další vylepšení… Uděláme pro sedmý ročník Upíří stezky vše, co půjde.“

ind

Seminář o skutečně zdravých svačinkách pro školáky

22. 9. 2016 v 22.54

skutecne-zdrava-svacina-pro-meho-skolakaPokud se chcete nechat inspirovat v oblasti každodenní drobné kreativní kulinářské činnosti s podtitulem „Co dát svému dítku do školy na svačinku, aby nemělo hlad, ale aby nebylo přecpané, aby to bylo dobré a zároveň ještě zdravé, nenechte si ujít seminář Skutečně zdravá svačina pro mého školáka aneb Dobře svačit = Lépe se učit.

Tento bude probíhat na ZŠ Heyrovského 32 a to v sobotu 8.10. 2016 9.00-11.30 hod. Více informací najdete na přiloženém letáčku nebo na emailu andrea@skutecnezdravaskola.cz, kde se také můžete do 29. 9. 2016 přihlásit.

– boki –

Kdo si hraje nezlobí

17. 9. 2016 v 21.06

V pondělí 26. 9. 2016 pořádá Základní škola Heyrovského 32 v rámci celoměstské akce BRNO – ZDRAVÉ MĚSTO vlastní drobnější akci a to sportovního ražení. Protáhnout své údy ztuhlé dlouhým sezením před blikajícími bedýnkami a přimět protáhnout jejich údy ztuhlé dlouhým sezením před blikajícími bedýnkami vaše ratolesti můžete na školním hřišti. Kdo z vás už namyslel výtečný recept na ještě výtečnější salát bude zřejmě zklamán zrušením soutěže a to z důvodu přetrvávající epidemie žloutenky. Věříme však, že si čas mezi 15:30 hod. a 18 hod. i tak náramně užijete.

– boki –

O Bystrckou kuličku: Poprvé v neděli 15. května

5. 5. 2016 v 21.03

Cvrnkání kuliček je tisíce let so-bystrckou-kulicku-3tará hra, dodnes se hraje v mnoha zemích. Tuto neprávem opomíjenou zábavu připravil Klub rodičů a přátel ZŠ Heyrovského 32 pro všechny děti a dospělé z Bystrce a okolí na neděli 15. května.

Turnaj se odehraje v parku u Společenského centra na ulici Odbojářské v Bystrci. Do soutěže o skutečnou bystrckou kuličku se mohou přihlásit rodinné týmy nebo party kamarádů. Podmínkou je, aby hráči byli viditelně označení jménem týmu a alespoň jednomu z nich bylo mezi 5 a 15 lety. Vlastní kuličky nejsou potřeba, hráči je pro turnaj dostanou na místě.

„Týmy by neměly podcenit přípravu. Zatrénovat si v parku můžou všichni už teď, několik důlků je již připraveno,“ nabádá předsedkyně klubu Zita Žaludová.

„Očekáváme, že týmy vezmou turnaj skutečně vážně a přivedou s sebou co nejvíce svých fanoušků,“ řekla organizátorka turnaje Hana Jindrová. „Jako v každém zápolení i v kuličkách jsou příznivci důležitým hráčem týmu.“

Předběžné přihlášky s týmovým jménem a soupiskou hráčů můžete posílat až do soboty 14. května do 12 hodin na e-mail info@krap32.cz  nebo telefon 776 213 957 (Hana Jindrová). Předběžnou přihlášku je však potřeba potvrdit na místě uhrazením startovného 45 Kč za hráče. Z týmů přihlášených předem bude vylosován jeden, který obdrží pěknou cenu. Registrace na místě v den turnaje začne ve 13.30 hodin.

Pravidla turnaje O bystrckou kuličku 2016

Turnaj O bystrckou kuličku je soutěží o nejlepší rodinný tým nebo tým kamarádů či přátel ve cvrnkání kuliček.

Systém turnaje
Turnaj se hraje systémem každý s každým.
V případě velkého počtu přihlášených budou týmy před zahájením turnaje rozlosovány do základních skupin. Ze základní skupiny postupují dva týmy s nejvyšším počtem bodů do finále. Body ze základní skupiny se do finále nezapočítávají.

Týmy
Každý tým si zvolí své jméno, pod nímž se účastní turnaje. Týmy zajistí viditelné označení svých hráčů, týmové dresy jsou vítány, týmoví fanoušci také.
Každý tým má nejméně dva hráče, z nichž alespoň jeden je starší 5 let a mladší 15 let. Počet hráčů v týmu není omezen, v každé hře však hrají pouze dva hráči týmu.
Pořadatel můře udělit zvláštní cenu pro tým s nejlepšími fanoušky.

Hra
Cílem hry je docvrnkat jako první všechny kuličky své barvy do důlku.

Za tým hrají ve hře dva hráči, z nichž alespoň jeden je starší 5 let a mladší 15 let.

Týmy hrají s barevně odlišenými kuličkami. Každý hráč hraje s minimálně pěti kuličkami, rozhodčí může dle situace upravit počet kuliček pro hru.

Hra začíná rozhozem. Hráči týmů hodí po jedné kuličce směrem k důlku. Tým, jehož kulička je nejblíže důlku, rozhodne, který tým začne.

Hráči prvního týmu postupně hází, po jedné nebo i více najednou, všechny své kuličky ze startovní čáry a snaží se zasáhnout důlek. Pak udělá to samé soupeř.

V další části hry se pokračuje cvrnkáním. Každý cvrnká jen do svých kuliček, hráči se střídají po jednom cvrnku bez ohledu na to, jestli kulička skončila v důlku. Hráči jednoho týmu hrají po sobě. Týmy mají stejný počet cvrnků.
Správný cvrnk je definován jako pohyb pouze jednoho prstu, přičemž se hráč smí dotknout jen jedné své kuličky. Ta pak může zasáhnout jakoukoliv jinou, i soupeřovu.

Tým, který má první všechny své kuličky v důlku, vyhrává hru. Za vítězství ve hře získává tým do celkového hodnocení 1 bod. V případě nerozhodného stavu rozhoduje rozhoz.

Ve skupině i turnaji vítězí tým s nejvyšším celkovým počtem bodů. V případě rovnosti bodů rozhoduje rozhoz.

Spory
Nad hrou dohlíží a sporné momenty posuzuje s konečnou platností rozhodčí u důlku. Kuličky pro hru dodává pořadatel.

Registrace a startovné
Týmy se mohou předběžně registrovat do soboty 14. května 2016 do 18 hod. na e-mailu info@krap32.cz. Vylosovaný předběžně registrovaný tým získá zajímavý dárek. Registrace všech týmů, včetně přihlášených předem, probíhá v den turnaje na místě od 13.30 do 14 hod. Startovné 45 Kč za hráče se platí se v hotovosti při registraci.

Výtěžek z turnaje, včetně dobrovolných příspěvků, jde ve prospěch dětí ze ZŠ Heyrovského 32 v Brně-Bystrci.

-ind-

Ke stažení

Plakát A4 (PDF)

Související

Park u Vondrákovy v květnu ožije. Kuličkami i divadlem v korunách stromů

Den pro rodiny 9. dubna: Kluci, holky v Bystrci neválí se na peci

20. 3. 2016 v 21.24

denProRodiny2016-6-A3-ak1Jaro je tu, tak by bylo škoda nevyrazit ven. Příležitost se všem dětem a rodičům naskytne v sobotu 9. dubna 2016, kdy pro ně Klub rodičů a přátel ZŠ Heyrovského 32 pořádá již šestý ročník Dne pro rodiny, tentokrát s podtitulem Kluci, holky v Bystrci neválí se na peci. Pro účastníky je připravena procházka Bystrcí a jejím okolím, na které budou plnit zajímavé úkoly a luštit tajenku. Všichni úspěšní luštitelé budou odměněni malým dárkem. Startuje se mezi 13. a 16. hodinou z náměstí 28. dubna.

„Letošní ročník jsme se rozhodli uspořádat v dřívějším termínu než obvykle, snad nám počasí bude přát a děti a rodiče si nenechají jarní procházku ujít,“ věří předsedkyně spolku Zita Žaludová. Den pro rodiny nemá ustálenou podobu, některé ročníky se odehrávaly v areálu ZŠ Heyrovského 32, jindy zase organizátoři využili krásného okolí Bystrce.

„Když jsme plánovali letošní ročník, snažili jsme se vzít z těch předchozích to nejlepší a samozřejmě přidat novinky, abychom pro všechny připravili dobrou zábavu,“ podotkla členka organizačního týmu Blanka Adamcová.

„Velký dík patří městské části Brno-Bystrc, s jejíž finanční podporou se bude akce konat,“ uzavřela Zita Žaludová. Jako doprovodnou akci organizátoři připravují fotosoutěž, autor nejlepšího snímku získá rodinnou vstupenku do brněnské ZOO.

-ind-

Ke stažení

Den pro rodiny 2016 aneb Kluci, holky v Bystrci neválí se na peci – plakát A3 (pdf)
Den pro rodiny 2016 aneb Kluci, holky v Bystrci neválí se na peci – inzerát 92×84 mm var. 1 (pdf)
Den pro rodiny 2016 aneb Kluci, holky v Bystrci neválí se na peci – inzerát 92×84 mm var. 2 (pdf)
Den pro rodiny 2016 aneb Kluci, holky v Bystrci neválí se na peci – inzerát 92×128 mm (pdf)
Den pro rodiny 2016 aneb Kluci, holky v Bystrci neválí se na peci – letáčky 4xA6 čb (pdf)
Den pro rodiny 2016 aneb Kluci, holky v Bystrci neválí se na peci – letáčky 4xA6 (pdf)

Pracovní setkání 21. ledna

7. 1. 2016 v 18.54

První pracovní schůzka členů a příznivců Klubu rodičů se koná ve čtvrtek 21. ledna 2016 od 17 hod. v salonku cukrárny Smile na náměstí 28. dubna 40 v Bystrci. Toto jednání bude věnováno přípravě únorové Valné hromady a dalšího ročníku Dne pro rodiny, který by se měl uskutečnit na jaře. Neméně důležitou záležitostí bude stanovení strategie pro získání rodičů pro aktivní práci, jinak totiž Klubu hrozí zánik.

Schůzky jsou otevřeny všem zájemcům. Uvítíme vaše náměty, připomínky i kritiku.

Na setkání srdečně zve

Zita Žaludová, předsedkyně Klubu rodičů

Upíří stezka 2015: Fotili jste? Vyhráli jste?

22. 11. 2015 v 22.14

Novinkou letošní Upíří stezky byla fotosoutěž. Porota složená z organizátorů akce vybírala z celkem 23 snímků třech autorů. Vítěznou se stala fotografie zachycující jednoho z bystrckých upírů. Panu Ocelkovi, který nám ji zaslal, blahopřejeme a posíláme cenu.

Děkujeme všem nadšeným fotografům, kteří se soutěže zúčastnili. A že jste tentokrát nevyhráli? Nemusíte zoufat, budete mít příležitost na některé z dalších akcí Klubu rodičů.

ind

 

Související
Obrazem: Upíří stezka popáté
Upíří stezka 2015: Foťte a vyhrajte
Hrůza a děs znovu v Bystrci! Je tu opět Upíří stezka
Upíří stezka bude i letos

Obrazem: Upíří stezka popáté

9. 11. 2015 v 21.21

Sobota 7. listopadu patřila v Bystrci strašidlům, bubákům a děsům všeho druhu. Klub rodičů při ZŠ Heyrovského 32 pořádal pro děti z Bystrce a okolí už pátý ročník Upíří stezky.

Na příchozí čekala asi dvoukilometrová procházka tmavým lesem, při níž čelili útokům nadpřirozených bytostí všeho druhu. I když menší děti často vřískaly strachem, dlouho jim nevydržel. Při opékání špekáčků na konci stezky se už mnozí těšili, že příště přijdou znovu.

„Na stezku tentokrát přišlo 444 malých nebojsů, rodičů bylo téměř dvakrát tolik,“ potěšila účast předsedkyni klubu Zitu Žaludovou. „Některé z dětí už byly na stezce potřetí, dokonce přišli i lidé, kteří navštívili všech pět ročníků.“

Na akci, kterou navštěvují pravidelně stovky lidí, se letos podílely téměř čtyři desítky dobrovolníků. Někteří z nich přijeli pomáhat až z opačného konce Brna.

„Organizovat akci pro víc jak tisíc lidí je velmi náročné, bez pomoci dobrovolníků bychom to nemohli zvládnout. Všem, kteří pomohli, mnohokrát děkujeme,“ vyjádřila vděčnost Zita Žaludová.

Letošní ročník přinesl navíc i fotosoutěž. Až do neděle 15. listopadu můžete posílat své fotografie z Upíří stezky nainfo@krap32.cz, autor nejlepší z nich získá zajímavou cenu.

-vl-
Foto: Jaromír Ocelka, V. Fichtelová, Jitka Dědinová

Upíří stezka 2015: Foťte a vyhrajte

6. 11. 2015 v 21.07

fotosoutěž upíří stezka 2015Novinkou letošního ročníku Upíří stezky je fotografická soutěž. Vy všichni, kteří berete s sebou na strašidelnou procházku lesem i své fotoaparáty, abyste zaznamenali bystrcké příšery a děsivou atmosféru pro další generace, máte teď šanci vyhrát zajímavou cenu. Stačí, abyste nám své fotky poslali do neděle 15. listopadu na e-mail info@krap32.cz. Všechny došlé snímky uvidíte v naší virtuální webové galerii, autora toho nejpovedenějšího odměníme zajímavou cenou. Foťte a vyhrajte!

(ind)

Hrůza a děs znovu v Bystrci! Je tu opět Upíří stezka

3. 11. 2015 v 20.54

upiriStezka-15-plakatA4-fin_resNa pátý ročník děsivé cesty lesem se můžete vypravit v sobotu 7. listopadu. Máte-li dost odvahy, svítilnu a dobré boty, vydejte se od 16:30 do 19 hodin od konečné zastávky Ečerova na procházku nočním lesem, plnou nebezpečných bubáků, krvelačných upírů, šílených ďáblů a všelijaké jiné strašidelné havěti.

Na hrůzostrašnou Upíří stezku vás zve Klub rodičů a přátel ZŠ Heyrovského. Vstupné je 50 korun za dítě, výtěžek jde ve prospěch základní školy. Cesta není sjízdná kočárkem.

Unikát na Heyráku: cvičební stroje pro děti už od pěti let

3. 10. 2015 v 17.14

Malí školáci a všechny menší děti, které si přijdou zasportovat na hřiště v areálu základní školy Heyrovského 32 v Brně-Bystrci, mohou posílit a protáhnout své svaly na nových cvičebních strojích. Pro děti od 5 do 10 let je pořídil Klub rodičů a přátel ZŠ Heyrovského 32.

„Jedná se o prototypy vyrobené pro Klub rodičů na zakázku, protože dodavatelská firma doposud vyráběla pouze stroje pro dospělé“, vysvětlila členka spolku Michaela Lužová. Stroje a venkovní posezení s lavičkami a stolem stály celkem 72 152 Kč. „Vybavení hřiště jsme mohli letos pořídit jen díky finanční podpoře statutárního města Brna, kterému za to patří obrovský dík, jinak bychom na to šetřili mnohem déle,“ připomněla předsedkyně spolku Zita Žaludová. Klub rodičů získal z rozpočtu města Brna 45 000 Kč v rámci dotací na podporu projektů ekologické výchovy na projekt Zahrada aktivní i odpočinková. Zbytek investice byl hrazen z prostředků Klubu, tedy z členských příspěvků a z výtěžků z akcí.

Rodiče mají v úmyslu rozšířit stávající vybavení o další zařízení pro děti, třeba o  šplhací sestavu a posilovací bradla“, odhalila plány Michaela Lužová. „Co se nám podaří zajistit, záleží samozřejmě z velké části na tom, kolik se nám podaří sehnat peněz,“ konstatovala. Provoz nového sportoviště byl slavnostně zahájen 2. října 2015 v rámci akce Den pro rodiny 2015, kterou Klub rodičů zorganizoval ve spolupráci se základní školou.

ind

 

Související
Přehled schválených dotací na volnočasové aktivity dětí a mládeže pro rok 2015

Ke stažení
Smlouva o poskytnutí dotace z rozpočtu města Brna 2015 – Zahrada aktivní i odpočinková (pdf)
Venkovní cvičební zařízení pro děti na procvičování pasu CFK 06 (pdf)
Procvičování svalů pasu a zad, ohebnosti a koordinace těla – surfovací zařízení CFK 09 (pdf)

Den pro rodiny 2015: odpoledne nabité zábavou

3. 10. 2015 v 14.19

Většina akcí Klubu rodičů a přátel ZŠ Heyrovského 32 má několikaletou tradici. Nejinak je tomu i v případě Dne pro rodiny, který se letos konal už pošesté. Ve spolupráci se základní školou připravili rodiče pro děti zábavné odpoledne.

Na procházkové trase byla rozmístěna stanoviště s úkoly a kvízy. Děti si tak mohly otestovat své jezdecké dovednosti na koloběžkách, prověřit znalosti o třídění odpadu, první pomoci a z pravidel silničního provozu. Za splnění úkolů na ně čekaly pěkné odměny a občerstvení.

„Pořádání této akce nám poskytlo město Brno dotaci ve výši 8 000 Kč, díky ní jsme mohli zajistit soutěžní stanoviště a oblíbené atrakce jako je skákací hrad, trampolínu a bungee running,“ uvedla organizátorka a členka Klubu rodičů Michaela Lužová. S velkým zájmem se setkala také soutěž o nejlepší ovocný či zeleninový salát a především ukázka techniky hasičů.

V rámci akce byl slavnostně zahájen provoz nových cvičebních strojů pro děti od 5 do 10 let, které koupil Klub rodičů, opět za finanční podpory města Brna. Děkujeme!

ind

 

Související

Unikát na Heyráku: cvičební stroje pro děti už od pěti let

Ke stažení
Smlouva o poskytnutí dotace z rozpočtu města Brna (PDF)


Výrobce fitness posilovacích strojů Ketller