Sdílet
Upíří keška 2020: Dobrodružství v temném lese jinak

12. 11. 2020 v 15.36

inz-upiriKeska-92x128mm-new-ak2_20201111_opravaStátem zavedená opatření proti šíření koronaviru zakazují konání akcí pro veřejnost, platí to i pro Upíří stezku. Fanoušci této tradiční a velmi populární akce ale o každoroční porci napětí a zábavy nepřijdou. Klub rodičů a přátel ZŠ Heyrovského 32 připravil pro všechny noční stopovací hru s názvem Upíří keška.

Kterýkoliv den od soboty 14. listopadu do neděle 29. listopadu budou moci malí i velcí po setmění vyrazit na cestu tmavým lesem, pokusit se najít kód a otevřít jím tajnou schránku. Začátek cesty za dobrodružstvím je na rozcestí u tunelu ve směru od ulice Štouračovy. Na trasu je možné se vydat nejdřív se soumrakem a výhradně s dobrou baterkou nebo čelovkou. Vstup je volný, za dobrovolné příspěvky v jakékoliv výši Klub rodičů předem děkuje. Podrobnější pokyny a informace najdou účastníci na stránce http://krap32.cz/uk/.

Letos se měl uskutečnit jubilejní desátý ročník Upíří stezky. Už to vypadalo, že si na procházku lesem budou všichni muset počkat do příštího roku. Členové Klubu rodičů se ale shodli, že tradice je třeba dodržovat, a na téma procházky temným lesem připravili akci, která se může konat i za protiepidemických opatření. „Stezka bude funkční dva týdny, účastníci si sami vyberou, který den vyrazí, riziko shlukování lidí je tak minimální,“ vysvětlila Leona Sodomková z pořadatelského týmu. Organizátoři však upozorňují, že nemůžou vyloučit, že se na trase potká více účastníků, a nabádají všechny k dodržování nařízení o nošení roušek a povinných rozestupech.

Před deseti lety se konal první ročník Upíří stezky. Organizátoři tenkrát vůbec nečekali, že by procházka strašidelným lesem mohla mít tak ohromný úspěch, který se bude opakovat i po dalších osm ročníků. „Je to neuvěřitelné, ale účastníků bylo v porovnání s předešlým rokem zase víc,“ komentovala například čtvrtou Upíří stezku jedna z organizátorek Zita Žaludová. V průběhu let se organizátoři nevyhnuli ani problémům, například když těsně před startem museli odstranit značení stezky. „Tenkrát jsme ještě jako navigaci používali svíčky ve sklenicích, ale nelíbilo se to ochráncům,“ zavzpomínala členka Klubu rodičů Blanka Adamcová, „narychlo jsme se svíčky snažili nahradit chemickým světlem, to ale v chladném počasí příliš nefungovalo, a tak šli účastníci vlastně úplně po tmě, i tak si v cíli stezku jen pochvalovali.“ Zájem dětí  i dospělých o Upíří stezku prakticky nepolevuje, proto organizátoři věří, že i podobná hra Upíří keška může uspět.

-ind-

Ke stažení

Leták Upíří keška 2020 (.pdf)

4 komentářů k příspěvku „Upíří keška 2020: Dobrodružství v temném lese jinak”

 1. Tomáš říká:

  Tak úspěšně uloveno. Nejlíp je to po deváté večer, už tam není takový nával:o) Jinak přímo u dvoupatrového mostu je zjevně ještě jiná hra (nějaké fáborky s písmenama), takže jsme byli zprvu dost zmatení a hned vedle „startu“ upíří kešky je další papír k té jiné hře. Chtělo by to jednoznačné nasměrování a info, že se má jít podle těch reflexních značek na stromech a info, že je tam i jiná hra a tou se nesmí nechat zmást. Každopádně super, akorát je tam teda opravdu HODNĚ bláta;-) Dík

 2. Tomáš říká:

  A ještě bych upravil informaci o baterce a čelovce. Podle mě čelovka nepomůže a pokud člověk nemá fakt dobrou baterku s úzkým a výkonným světlem, tak se ztratí, některé značky jsou hodně daleko. Zvlášť teď, když byla i docela mlha. Půlka naší výpravy měla mobil a s tím by to opravdu smysl nemělo, před mobily bych opravdu varoval, lidi si asi myslí, že když to má nějakou přisvětlovací diodu, že je to baterka;-)

 3. Hanka, KRAP32 říká:

  Děkujeme za postřehy, vzali jsme si je k srdci. Na webu jsme už informace upřesnili a doplnili, ještě dnes vylepšíme i trasu. Těší nás, že se vám i přesto Upíří keška líbila.

 4. Hanka, KRAP32 říká:

  Čelovky jsme zkoušeli v terénu, celkem se nám osvědčily. Ale máte pravdu v tom, že dobrá baterka je opravdu důležitá. Ještě jednou děkujeme za oba komentáře a třeba znovu na viděnou na Upíří kešce, až se příští týden změní zákaz vycházení :-)

Zanechte komentář