Sdílet
Malé polárníky čeká těžký úkol. Přemluvit rodiče

28. 12. 2011 v 09.56

Na konci ledna budou mít odvážné děti z Bystrce a okolí šanci zažít opravdové dobrodružství.  Klub rodičů a přátel, občanské sdružení působící při základní škole Heyrovského 32 v Bystrci, pro ně uspořádal Polární noc – akci, při níž děti přespí na zamrzlém ledě Brněnské přehrady.

„Polární noc je pro všechny odvážlivce, kteří se nebojí přespat na ledu, poslouchat děsivé praskání ker a ještě děsivější historky,“ vysvětlila členka Klubu Hana Jindrová. „Kdo noc přečká, obdrží ráno na památku osvědčení pravého bystrckého polárníka.“

Ačkoli nyní, na konci prosince, přehrada zamrzlá není a teploty se pohybují stále mírně nad nulou, podle organizátorů je naděje, že se akci uspořádat podaří, vysoká.

„Vybrali jsme v průměru nejmrazivější týden v roce,“ řekla Hana Jindrová. Kdyby přesto přehrada nezamrzla, chce Klub rodičů akci přesunout na žebětínský rybník.

Spaní na ledu se uskuteční v noci z 27. na 28. ledna. Klub rodičů zajišťuje dohled zkušeného táborníka a vaření čaje v neomezeném množství po celou noc, zbytek ponechává na samostatnosti dětí a jejich rodičů. Stany, spacáky a oblečení je třeba mít vlastní. Účast na akci je podmíněna dospělým doprovodem dětí – a v tom možná bude pro malé dobrodruhy největší potíž. Děti samotné by dobrodružství chtěly, ale jejich příliš starostlivé matky a líní otcové jim ho budou vymlouvat, obávají se organizátoři.

-vl-
www.bystrcnik.cz

Související

Polární noc

Zanechte komentář