Sdílet
Krapova tajná stezka 15. května

3. 5. 2022 v 17.54

AKCE SE KONÁ V NEDĚLI 15. KVĚTNA

(NA NĚKTERÝCH LETÁCÍCH JE CHYBNĚ UVEDEN DATUM) 

Máte rádi dobrodružství a/nebo chcete výlet do přírody dětem zpestřit hledáním tajných stanovišť? Připravili jsme pro vás 4. ročník rodinného výletu:

V neděli 15. května od 10 hodin

bude na trase v délce zhruba 6 km nachystáno v okolí Bystrce několik stanovišť na způsob hledání kešek a nenáročného luštění pro děti. Vše co pro průchod trasy potřebujete, je nabitý chytrý telefon, který vás dokáže navigovat po souřadnicích v mapách – doporučujeme využívat mapy.cz a vyzkoušet předem nebo poprosit děti o pomoc. Dále si na cestu vezměte tužku a papír, nebudete-li chtít použít naše. V cíli bude pro děti nachystán poklad.

Startovní souřadnice: 49.1982569 N, 16.5299732 E

Souřadnice zadejte do kolonky pro vyhledávání místa na mapy.cz, ve stanovený čas přijďte na určené místo a hledejte další indicie pro průchod celé trasy. V případě, že byste potřebovali poradit s vyhledáváním souřadnic, můžete napsat i na krap32.zsheyrovskeho@gmail.com.

 Start: od 10 hodin – účastníci si sami zvolí, kdy na výlet vyrazí

(start se nachází v blízkosti zastávky MHD, jejíž jméno jsme zašifrovali „VICEOUTOKOH NKAHÁJE“)

Cíl: do 17 hodin – pokud nebude pršet, bude možno si zde opéct vlastní špekáčky. Voda se sirupem zajištěna  – vlastní kelímek s sebou nebo možnost zakoupit na místě barevný kelímek KRAP za 50,-

Celková doba průchodu trasy s dětmi včetně hledání stanovišť jsou asi 3 hodiny (6 km).  Samozřejmě záleží na počtu zastávek a vaší rychlosti.  Lze projet na kole nebo s kočárkem.

Cíl se nachází v Bystrci v blízkosti zastávky MHD.

Rekapitulace výbavy na cestu: telefon, který umí vyhledávat souřadnice v mapách, tužka a papír (nechcete-li použít naše), špekáčky, kelímek/případně 50,- na kelímek KRAP

kelimky1 KELIMKY KRAP 09.2020

 

VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ LZE UHRADIT V CÍLI HOTOVĚ (pouze dne 15. 5.)

NEBO POMOCÍ QR PLATBY (po celou dobu stezky až do 29. 5.)

Trasa zůstane průchozí až do 29. května, budou-li se všichni účastníci po trase pohybovat nenápadně a ohleduplně, jistě bude možné si ji do tohoto termínu projít. Budete navedeni k ohništi, kde si můžete připravit opékání špekáčků vlastními silami. V případě problémů s hledáním stanoviště je možné, že ho někdo zničil. Volejte pak na číslo 777 932 764, podáme vám informace o dalším stanovišti.

Přejeme vám hezký zážitek na Krapově Tajné stezce!

 

 Výstřižek

Zanechte komentář