Sdílet
Altán pro školáky je na dobré cestě. Střechu by mohl mít už v září

4. 6. 2013 v 20.15

Stavba přírodní učebny-altánu u základní školy Heyrovského 32 v Bystrci úspěšně pokračuje. Na podzim minulého roku vznikla základní dřevěná konstrukce, letos v květnu podlahu pokryl štěrk a v září by mohl mít altán už hotovou střechu. Dokonce ozeleněnou.

Kamenivo darovala firma Zepiko, za nakladač děkuje Klub panu Milanu Penčákovi.

„Díky nezištnému úsilí mnoha lidí a darům od veřejných institucí i soukromých firem se daří projekt posouvat k dokončení,“ raduje se Hana Jindrová, členka Klubu rodičů. Sdružení rodičů působící při základní škole stavbu altánu iniciovalo a realizuje. Po dokončení mají přírodní učebnu využívat školáci pro výuku přírodovědy, kreslení i dalších předmětů. Zároveň na okolní ploše pomalu vzniká školní arboretum.

„Na stavbu altánu v letošním roce přispěla městská část i Brno. Bez těchto peněz by se nám altán asi nepodařilo vůbec realizovat,“ říká Hana Jindrová. Další zdroje nachází Klub rodičů v příspěvcích svých členů a ve výtěžku z akcí, které pořádá. Díky daru by měl během prázdniny získat altán konečně i střechu.

„Jestli vše půjde dobře, v září bychom chtěli altán slavnostně otevřít. Plánujeme uspořádat zahradní slavnost pro širokou veřejnost se zábavou, hrami a soutěžemi. Samozřejmě pozveme jmenovitě všechny, kteří ke zdaru projektu přispěli,“ slíbila Hana Jindrová.

-vl-
www.bystrcnik.cz

Klub rodičů děkuje všem, kteří se stavbou altánu pomáhají: Statutární město Brnoměstská část Brno-BystrcZŠ Heyrovského 32SMART Comp. a.s.La Corrida restaurant s.r.o., Ing. arch. Romana Augustínová, Ing. Marek Michna – IDEA RS, Střední škola polytechnická v Brně,  Pila BystrcJAPO autodoprava s.r.o.Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIAZEPIKO spol. s r. o.firma MILAN PENČÁKIng. arch. David Titz – Archicon s.r.o.Ing. Paris ChalivopulosIng. Pavel Mátl – AGEARCH.

*

Související

Altán postaví už na podzim
Altán: Na světě je architektonická studie 
Altán u školy vystupuje z mlhy
Altán se líbí i Bystrci. Co teď? 
Město Brno přispělo i na altán 
Stránky Klubu rodičů a přátel ZŠ Heyrovského 32
Stránky ZŠ Heyrovského

Zanechte komentář