Sdílet
Altán pro školáky je na dobré cestě. Střechu by mohl mít už v září

4. 6. 2013 v 20.15

Stavba přírodní učebny-altánu u základní školy Heyrovského 32 v Bystrci úspěšně pokračuje. Na podzim minulého roku vznikla základní dřevěná konstrukce, letos v květnu podlahu pokryl štěrk a v září by mohl mít altán už hotovou střechu. Dokonce ozeleněnou.

Kamenivo darovala firma Zepiko, za nakladač děkuje Klub panu Milanu Penčákovi.

„Díky nezištnému úsilí mnoha lidí a darům od veřejných institucí i soukromých firem se daří projekt posouvat k dokončení,“ raduje se Hana Jindrová, členka Klubu rodičů. Sdružení rodičů působící při základní škole stavbu altánu iniciovalo a realizuje. Po dokončení mají přírodní učebnu využívat školáci pro výuku přírodovědy, kreslení i dalších předmětů. Zároveň na okolní ploše pomalu vzniká školní arboretum.

„Na stavbu altánu v letošním roce přispěla městská část i Brno. Bez těchto peněz by se nám altán asi nepodařilo vůbec realizovat,“ říká Hana Jindrová. Další zdroje nachází Klub rodičů v příspěvcích svých členů a ve výtěžku z akcí, které pořádá. Díky daru by měl během prázdniny získat altán konečně i střechu.

„Jestli vše půjde dobře, v září bychom chtěli altán slavnostně otevřít. Plánujeme uspořádat zahradní slavnost pro širokou veřejnost se zábavou, hrami a soutěžemi. Samozřejmě pozveme jmenovitě všechny, kteří ke zdaru projektu přispěli,“ slíbila Hana Jindrová.

-vl-
www.bystrcnik.cz

Klub rodičů děkuje všem, kteří se stavbou altánu pomáhají: Statutární město Brnoměstská část Brno-BystrcZŠ Heyrovského 32SMART Comp. a.s.La Corrida restaurant s.r.o., Ing. arch. Romana Augustínová, Ing. Marek Michna – IDEA RS, Střední škola polytechnická v Brně,  Pila BystrcJAPO autodoprava s.r.o.Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIAZEPIKO spol. s r. o.firma MILAN PENČÁKIng. arch. David Titz – Archicon s.r.o.Ing. Paris ChalivopulosIng. Pavel Mátl – AGEARCH.

*

Související

Altán postaví už na podzim
Altán: Na světě je architektonická studie 
Altán u školy vystupuje z mlhy
Altán se líbí i Bystrci. Co teď? 
Město Brno přispělo i na altán 
Stránky Klubu rodičů a přátel ZŠ Heyrovského 32
Stránky ZŠ Heyrovského

Zanechte komentář


„Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít.“ Jan Werich