Sdílet
O Bystrckou kuličku: Druhý ročník se odehraje v neděli 14. května

8. 5. 2017 v 21.44

V pořadí druhý ročník KRAP_Bystrcká kulička 2017_inzerát_92x92mm_20170411turnaje ve cvrnkání kuliček O Bystrckou kuličku připravil Klub rodičů a přátel ZŠ Heyrovského 32 na neděli 14. května 2017.  Hrát se bude opět v parku na ulici Vondrákově vedle Společenského centra, začíná se ve 14 hodin.

Do soutěže se mohou přihlásit rodinné týmy nebo party kamarádů, minimálně jednomu z týmu musí být mezi 5 a 15 lety. Týmy budou do soutěže registrovány pod týmovými jmény. Předběžné přihlášky došlé do soboty 13. května do 18 hodin na e-mail info@krap32.cz budou zařazeny do slosování o pěkný dárek. V den turnaje bude možné se registrovat se na místě od 13.30 hodin. Startovné ve výši 45 Kč za hráče, včetně předběžně přihlášených, se vybírá u registrace před zahájením turnaje. Vlastní kuličky nejsou potřeba, pro hráče jsou zajištěny. I letos na vítěze čeká originální trofej – Bystrcká kulička, která je tentokrát vyvedena v nádherné krvavě červené barvě.

Téměř přesně na den před rokem se v Bystrci uskutečnil první ročník turnaje O bystrckou kuličku. Klání se zúčastnilo sedm týmů, vítězství brali Kumeráci. „S napětím čekáme, jestli Kumeráci přijdou obhajovat loňský titul,“ svěřila se organizátorka Michaela Lužová.

„Doneslo se nám, že někteří údajně trénují už od Vánoc, vypadá to na lítý boj,“ naznačila jedna z organizátorek Zita Žaludová. Pořadatelé doporučují hráčům nezapomenout ani na povolený doping v podobě obecenstva. „Týmy by na turnaj rozhodně měly nalákat své pžíznivce, všichni přece vědí, že fanoušci dokáží hráče vyburcovat k vrcholným výkonům,“ připomněl Viktor Lošťák, člen organizačního výboru.

Přípravy turnaje jsou v závěrečné fázi. „Originální trofej pro vítěze je připravena, tentokrát je vyvedena v nádherné krvavě červené barvě. Věříme, že nám bude přát i počasí a že si hráči i diváci užijí krásné májové odpoledne, všechny srdečně zveme,“ vzkázala Hana Jindrová, iniciátorka turnaje.

Pravidla turnaje O bystrckou kuličku 2017

Turnaj O bystrckou kuličku je soutěží o nejlepší rodinný tým nebo tým kamarádů či přátel ve cvrnkání kuliček.

Systém turnaje
Turnaj se hraje systémem každý s každým.
V případě velkého počtu přihlášených budou týmy před zahájením turnaje rozlosovány do základních skupin. Ze základní skupiny postupují dva týmy s nejvyšším počtem bodů do finále. Body ze základní skupiny se do finále nezapočítávají.

Týmy
Každý tým si zvolí své jméno, pod nímž se účastní turnaje. Týmy zajistí viditelné označení svých hráčů, týmové dresy jsou vítány, týmoví fanoušci také.
Každý tým má nejméně dva hráče, z nichž alespoň jeden je starší 5 let a mladší 15 let. Počet hráčů v týmu není omezen, v každé hře však hrají pouze dva hráči týmu.
Pořadatel může udělit zvláštní cenu pro tým s nejlepšími fanoušky.

Hra
Cílem hry je docvrnkat jako první všechny kuličky své barvy do důlku.

Za tým hrají ve hře dva hráči, z nichž alespoň jeden je starší 5 let a mladší 15 let.

Týmy hrají s barevně odlišenými kuličkami. Každý hráč hraje s minimálně pěti kuličkami, rozhodčí může dle situace upravit počet kuliček pro hru.

Hra začíná rozhozem. Hráči týmů hodí po jedné kuličce směrem k důlku. Tým, jehož kulička je nejblíže důlku, rozhodne, který tým začne.

Hráči prvního týmu postupně hází, po jedné nebo i více najednou, všechny své kuličky ze startovní čáry a snaží se zasáhnout důlek. Pak udělá to samé soupeř.

V další části hry se pokračuje cvrnkáním. Každý cvrnká jen do svých kuliček, hráči se střídají po jednom cvrnku bez ohledu na to, jestli kulička skončila v důlku. Hráči jednoho týmu hrají po sobě. Týmy mají stejný počet cvrnků.
Správný cvrnk je definován jako pohyb pouze jednoho prstu, přičemž se hráč smí dotknout jen jedné své kuličky. Ta pak může zasáhnout jakoukoliv jinou, i soupeřovu.

Tým, který má první všechny své kuličky v důlku, vyhrává hru. Za vítězství ve hře získává tým do celkového hodnocení 1 bod. V případě nerozhodného stavu rozhoduje rozhoz.

Ve skupině i turnaji vítězí tým s nejvyšším celkovým počtem bodů. V případě rovnosti bodů rozhoduje rozhoz.

Spory
Nad hrou dohlíží a sporné momenty posuzuje s konečnou platností rozhodčí u důlku. Kuličky pro hru dodává pořadatel.

Registrace a startovné
Týmy se mohou předběžně registrovat do soboty 13. května 2016 do 18 hod. na e-mailu info@krap32.cz. Z předběžně registrovaných týmů, pořadatel vylosuje jednoho, který získá zajímavý dárek. Registrace všech týmů, včetně přihlášených předem, probíhá v den turnaje na místě od 13.30 do 14 hod. Startovné 45 Kč za hráče se platí v hotovosti při registraci.

Výtěžek z turnaje, včetně dobrovolných příspěvků, jde ve prospěch dětí ze ZŠ Heyrovského 32 v Brně-Bystrci.

-ind-

Ke stažení

Plakát A4 (pdf)

Zanechte komentář