Sdílet
Bystromix: Děs a hrůza v Bystrci!

9. 1. 2012 v 10.58

Baví vás komiks? Dobře. Máte fantazii? Výborně! Máte přebujelou, chorobnou, zvrhlou fantazii, trpíte úzkostnými představami, strachem a děsem, mučí vás příšerné vize? Bravo! Co může být lepšího?

Umíte si představit, co hrůzostrašného by se mohlo v Bystrci přihodit? Jistěže ano! Jen směle do toho. Tužkou, perem, štětcem nebo třeba na počítači ztvárněte svůj příběh do podoby komiksu a vyhrajte!

Pro všechny žáky základních, středních a případně i mateřských škol vyhlašujeme Bystromix – soutěž ve vytváření komiksových příběhů na téma Děs a hrůza v Bystrci. Libovolnou technikou a v jakémkoli rozsahu zpracujte fiktivní nebo reálný příběh plný hrůzy, odehrávající se nebo související s Bystrcí a doručte nám jej od 1. do 29. února 2012. Vaše práce vyhodnotí porota, v níž přislíbili účast Stanislav Češka (spisovatel), Lída Krejčová (autorka dětské knížky) a další.

Soutěžní práce budete moci odevzdávat v bystrckých školách nebo přímo organizátorovi soutěže – Klubu rodičů a přátel při ZŠ Heyrovského 32 v Brně-Bystrci.

Děs a hrůza v Bystrci

Proč právě komiks a proč děs a hrůza? Nebylo by pro děti lepší malovat něco přívětivějšího, obrázky plné pohody a přátelství?

„Můj nápad to rozhodně není,“ vysvětlila předsedkyně Klubu rodičů a přátel Michaela Lužová.

„Pohoda? Přátelství? Fuj! To by určitě lepší nebylo!“ mává rukama Viktor Lošťák, člen Klubu. „Děti milují krev a násilí a k smrti rády se bojí! Koho baví malovat ty věčné unylosti, kytičky, bábovičky, sluníčka… Hnus. Ostatně celá myšlenka přímo od dětí pochází. Komiks, to je literatura a výtvarné umění v jednom, a téma k tomu přidá akci. Akce, dynamika, děj, chaos, panika, krev stříká, řízy řízy fiky fiky, zombáči běhají, upíři lítají, v přehradě je příšera, výbuch ucpaných záchodů!“

Michaele Lužové se zombie nelíbí: „Nechceme dětem žádná témata podsouvat. Děs a hrůza, pod tím si každý může představit co chce. Porota ocení fantazii a originalitu.“

„Nebo rakve,“ dodává Viktor Lošťák.

Vojtěch Máša, člen Klubu i školské rady, míní: „Měli se malovat usměvaví krabi. A teď tohle. Co je špatného na usměvavých krabech?“

„Sotva jsem se stala členkou poroty, hned nám před domem začal hořet v zemi elektrický kabel. Vypadly pojistky, jiskry lítaly, přijeli hasiči i lidi z elektrárny,“ vylíčila děsivou příhodu z Bystrce Ludmila Krejčová, místní spisovatelka.

„No já nevím,“ vyjádřila se razantně k tématu jiná členka Klubu, „Radši tam nepište jak se jmenuju.“

„Děti jsou rabiáti. Převrátily popelnici a kdyby mohly, všecko by postříkaly sprejem,“ soudí paní Havlenová ze Staré Bystrce.

„Víc rakví,“ zasekl se Viktor Lošťák.

„Usměvaví krabi stejně budou. V květnu nebo červnu. Děti budou malovat milé kraby na cestách, dostanou dort a na ty zběsilosti zapomenou,“ uzavřel Vojtěch Máša.

V březnu se mohou autoři nejlepších příběhů těšit na hodnotné ceny. Na bazaru, který Klub rodičů uspořádá 10. března ve Společenském centru, vystavíme soutěžní práce a předáme vítězům ceny. Návštěvníci bazaru budou moci také hlasovat a vybrat vítěze Ceny diváků. Podrobné informace o průběhu výtvarné soutěže najdete v pravidlech.

*

Aktualizace 1. února 2012

Příspěvky do soutěže můžete odevzdávat do připravených bedniček ve všech bystrckých školách (Vejrostova základní škola i gymnázium, Laštůvkova, Heyrovského, Pramínek) nebo doručit či poslat na adresu Jindrovi, Vondrákova 24, 635 00 Brno-Bystrc nebo Viktor Lošťák, Kuršova 3, 635 00 Brno-Bystrc. Elektronické příspěvky je možné poslat na info@krap32.cz. Telefonické dotazy směřujte na 776 213 957.

*

Ke stažení

Bystromix – pravidla (PDF)

Související

Komiks na Wikipedii

Jeden komentář k příspěvku „Bystromix: Děs a hrůza v Bystrci!”

  1. ANTONIE říká:

    Komiks ano,ale ty děsy raději ne. Už tak je jich dost různě. Děti si ostatně vyberou sami,co se jim líbí.

Zanechte komentář