Sdílet
Bystromix: 31 děsů a hrůz z Bystrce

2. 3. 2012 v 12.00

Poslední příspěvky do soutěže v tvorbě původních komiksových příběhů Bystromix bylo možné odevzdat ve středu. Sešlo se jich celkem jednatřicet.

„Nevíme přesně, od kolika autorů,“ řekla Hana Jindrová, jedna z organizátorů soutěže. „Některá díla jsou kolektivní, jeden příběh dokonce vytvářela celá školní třída.“

Soutěž pro žáky a studenty škol uspořádal Klub rodičů a přátel ZŠ Heyrovského 32 v Bystrci. Měla neobvyklý námět – „Děs a hrůza v Bystrci“. Od něj si organizátoři slibovali, že podnítí fantazii dětí. To se také povedlo – v příbězích na ubohé bystrčany útočí příšery, žravé sinice, padající meteority, v ulicích probíhá občanská válka, Holedná soptí a ani na procházce se psem si nemůžete být jisti životem.

Soutěžní práce nyní vyhodnotí porota. Autoři prvních tří budou odměněni věcnými cenami. Všechna krvelačná dílka pak Klub rodičů vystaví na Velkém bystrckém bazaru ve Společenském centru 10. března, a příchozí budou moci udělit svými hlasy cenu diváků.

-x-
www.bystrcnik.cz

Na ceny pro vítěze Bystromixu přispěli komiksový krám Nerdi.CZ, realitní kancelář RE/MAX Ano, Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA, společnost LUXPLAN, s.r.o., státní hrad Veveří a magazín Bystrčník.

Související

Velký bazar slibuje nákupy i závody želv. Tentokrát už skutečných
Bystromix má první příspěvky i sponzora
Bystrc zachvátí děs a hrůza. Soutěž v kreslení komiksů začíná

Zanechte komentář