Sdílet
Velký bystrcký bazar: Finále patřilo želvě Wendy

10. 3. 2012 v 18.34

Nákup, prodej i zábavu sliboval Velký bystrcký bazar, který ve spolupráci s Diecézní charitou Brno a úřadem městské části uspořádal Klub rodičů a přátel ZŠ Heyrovského 32. V sobotu 10. března nabídli organizátoři nákup a prodej oblečení, hraček i věcí do domácnosti, občerstvení a doprovodný program. Pro děti nachystali výtvarnou dílnu s výrobou afrických korálků, návštěvníky roztančilo vystoupení country tanečníků, kdo chtěl, mohl si prohlédnout soutěžní práce komiksové soutěže Bystromix a hlasovat o udělení ceny diváků.

Napínavé chvíle přinesl první závod suchozemských želv v Bystrci a možná i v celé republice. Klání se nakonec zúčastnila čtyři zvířata. Ve dvou úvodních vyřazovacích kolech odpadli dva domácí borci, nejmenší želva Millie závod dokonce s nadhledem prospala a nepohnula se ani o milimetr. Do finále se tak probojovala  dvě agilní zvířata návštěvníků. Ačkoli se želvák Kvído hodně snažil a předvedl obdivuhodný výkon, finále patřilo nejstarší a největší zúčastněné želvě, samici Wendy. Ta se dokonce závoděním rozjařila natolik, že i po ukončení soutěže se proháněla sálem jak zběsilá.

Obě hlavní ocenění komiksové soutěže na téma Děs a hrůza v Bystrci vyhrál Lukáš Prokop ze základní školy Laštůvkova. Jeho atmosférický, temný postapokalyptický příběh Jenova Project získal jak hlavní cenu poroty, tak i Cenu diváků. Druhé místo obsadila Tereza Marečková ze školy na Křivánkově náměstí v Žebětíně s příběhem o žravých sinicích, třetí cenu si odnesly sestry Barbora a Tereza Buráňovy, které ve svém komiksu nechaly Bystrc vysávat hordou upírů. Úplné výsledky a všechny soutěžní práce najdete na krap32.cz/?p=924.

Výtěžek z dobrovolného vstupného a prodeje občerstvení věnuje Klub rodičů základní škole Heyrovského 32 v Bystrci.

[ts]

Na ceny pro vítěze Bystromixu přispěli komiksový krám Nerdi.CZ, realitní kancelář RE/MAX Ano, Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA, společnost LUXPLAN, s.r.o., státní hrad Veveří a magazín Bystrčník.

Související

Bystromix: Výsledky a soutěžní práce
Bystromix: 31 děsů a hrůz z Bystrce
Velký bazar slibuje nákupy i závody želv. Tentokrát už skutečných
Máš doma želvu? Je to želva závodní!

Zanechte komentář


„Nedostane-li žena koho chce, běda tomu, koho dostane.“ Mark Twain