Sdílet
Unikát na Heyráku: cvičební stroje pro děti už od pěti let

3. 10. 2015 v 17.14

Malí školáci a všechny menší děti, které si přijdou zasportovat na hřiště v areálu základní školy Heyrovského 32 v Brně-Bystrci, mohou posílit a protáhnout své svaly na nových cvičebních strojích. Pro děti od 5 do 10 let je pořídil Klub rodičů a přátel ZŠ Heyrovského 32.

„Jedná se o prototypy vyrobené pro Klub rodičů na zakázku, protože dodavatelská firma doposud vyráběla pouze stroje pro dospělé“, vysvětlila členka spolku Michaela Lužová. Stroje a venkovní posezení s lavičkami a stolem stály celkem 72 152 Kč. „Vybavení hřiště jsme mohli letos pořídit jen díky finanční podpoře statutárního města Brna, kterému za to patří obrovský dík, jinak bychom na to šetřili mnohem déle,“ připomněla předsedkyně spolku Zita Žaludová. Klub rodičů získal z rozpočtu města Brna 45 000 Kč v rámci dotací na podporu projektů ekologické výchovy na projekt Zahrada aktivní i odpočinková. Zbytek investice byl hrazen z prostředků Klubu, tedy z členských příspěvků a z výtěžků z akcí.

Rodiče mají v úmyslu rozšířit stávající vybavení o další zařízení pro děti, třeba o  šplhací sestavu a posilovací bradla“, odhalila plány Michaela Lužová. „Co se nám podaří zajistit, záleží samozřejmě z velké části na tom, kolik se nám podaří sehnat peněz,“ konstatovala. Provoz nového sportoviště byl slavnostně zahájen 2. října 2015 v rámci akce Den pro rodiny 2015, kterou Klub rodičů zorganizoval ve spolupráci se základní školou.

ind

 

Související
Přehled schválených dotací na volnočasové aktivity dětí a mládeže pro rok 2015

Ke stažení
Smlouva o poskytnutí dotace z rozpočtu města Brna 2015 – Zahrada aktivní i odpočinková (pdf)
Venkovní cvičební zařízení pro děti na procvičování pasu CFK 06 (pdf)
Procvičování svalů pasu a zad, ohebnosti a koordinace těla – surfovací zařízení CFK 09 (pdf)

Zanechte komentář


„Čas si vymysleli lidé, aby věděli, od kdy do kdy a co za to.“ Jan Werich