Sdílet
Kde se berou nadané děti?

24. 3. 2014 v 21.33

Studentka psychologie na Masarykově univerzitě Denisa Fialová se obrátila na Klub rodičů s prosbou o pomoc. Ráda by jeho prostřednictvím požádala rodiče dětí ze ZŠ Heyrovského o vyplnění krátkého dotazníku k výzkumu, který provádí v rámci své diplomové práce.

Denisa Fialová se zaměřila na věkovou kategorii žáků I. stupně a snaží se porovnat rodinné zázemí nadaných dětí a dětí z běžné populace. „Chci popsat jednak odlišnosti jednotlivých typů rodinného prostředí a dalším cílem je pilotní výzkum nové psychodiagnostické metody – dotazníku na téma Rodina jako zdroj vzdělání,“ vysvětluje budoucí psycholožka. „Ráda bych výsledky výzkumu přispěla k většímu pochopení specifické skupiny rozumově nadaných dětí a prostředí, ze kterého pocházejí,“ dodává.

Denisa Fialová účastníkům výzkumu už teď moc děkuje za ochotu a slibuje: „Kdo bude chtít, může na konci dotazníku uvést svůj mail a já mu po zpracování výsledky zašlu, aby viděl, jak odpovídali ostatní rodiče.“

Dotazník najdete zde.  Čas na jeho vyplnění máte do poloviny dubna. Pokud víte o dalších rodičích, kteří by byli ochotni se do výzkumu zapojit, neváhejte a pošlete jim odkaz. Čím více vyplněných dotazníků, tím kvalitnější výsledky. Děkujeme.

-naj-, foto andistix

Zanechte komentář


„O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak.“ Jan Werich