Sdílet
Hledají se nebezpečná místa

7. 4. 2013 v 12.47

Základní škola Heyrovského 32 chce společně s dětmi a jejich rodiči prověřit, jestli je v Bystrci na ulicích bezpečno. Až do konce dubna tak školáci z Heyrovského 32 zaznamenávají do map Bystrce místa, kde se musí kvůli silničnímu provozu pohybovat s opatrností, ale taky ta, která naopak považují za zcela bezpečná.

Součástí mapy je i dotazník, kterým chce ZŠ Heyrovského zjistit, jak se děti dopravují do školy a jestli by chtěly do školy jezdit třeba na kole nebo koloběžce. Na konci května pak výsledky představí široké veřejnosti v rámci sportovně – zábavného odpoledne. Projekt, který dostal název V Bystrci bezpečně, probíhá za podpory městské části Brno-Bystrc a ve spolupráci s Kanceláří Brno – Zdravé město v rámci každoroční kampaně Brněnské dny bez úrazů.

Akci sice organizuje ZŠ Heyrovského 32 především pro své žáky, zapojit se však může kdokoliv. O svá bezpečná a nebezpečná místa se můžete se školou podělit prostřednictvím e-mailu info@zsheyrovskeho32brno.cz nebo napište komentář pod tento článek. Moc rádi vaši zprávu předáme. Děkujeme.

-aji-

Ke stažení

V Bystrci bezpečně – mapa s dotazníkem k vyplnění (pdf)
V Bystrci bezpečně – leták (pdf)

Související

V Bystrci bezpečně ve školním blogu

Zanechte komentář


„Bůh stvořil člověka, když ho přestaly bavit opice. Na další pokusy už pak neměl nervy.“ Mark Twain