Sdílet
O týden delší prázdniny a nové záchody

23. 5. 2013 v 09.43

zachody-832Školáci ze základní školy Heyrovského v Brně-Bystrci se mohou radovat. Budou mít o týden delší prázdniny a po nich školu s novými toaletami. Právě rekonstrukce záchodů je důvodem, proč dostanou vysvědčení o týden dříve.

„Vzhledem k rozsáhlé rekonstrukci sociálního zařízení vyhlašujeme ředitelské volno pro žáky od 24. do 28. června,“ oznámila ředitelka školy Ludmila Eliášová.

Ačkoli rodičům žáků nyní nastanou starosti, kam na pět dnů umístit své dítě, i oni mohou být spokojeni. Na špatný stav záchodů si roky stěžovali nejen děti, ale i rodiče a zaměstnanci školy. Rekonstrukce sociálního zařízení má být hotová do konce prázdnin.

www.bystrcnik.cz
-vl-, foto Wikipedie

Související

Rekonstrukce toalet ve škole: Radnice hledá dodavatele, rodiče možná zase hlídání dětí
Rodiče koupili zásobník na papír. Záchody opraví radnice 
Michaela Lužová: Než se záchody opraví, budeme hledat provizorní řešení
Záchody radnici zajímají
Navrch huj, vespod fuj. Základní škola Heyrovského v Bystrci má potíže se záchody

3 komentářů k příspěvku „O týden delší prázdniny a nové záchody”

 1. Jana Jiřikovská říká:

  Děkujeme za opravené toalety, ale co tak zajistit pro děti náhradní program a ukončit školní rok jak se má. Je tolik možností v našem krásném Brně a tým učitelů, by se mohl o děti postarat i mimo, formou výletů do přírody s programem atd. Napsat o týden delší prázniny a rodiči, dělej co umíš je to nejlehčí. Na 10 týdnu si zajistěte hlídání v létě, poradte si jak umíte k tomu jarní prázdniny, pololetní, vánoční, dušičkové, ředitelská volna a kde mají rodiny brát dovolené na hlídání. Všichni nepracujeme ve školství.

 2. Hanka říká:

  Investice do budovy školy je víc než chvályhodná a jsem za ni ráda. Je roky naplánovaná a vypadá to, že bude skutečně zrealizována. Ovšem co jaksi nemohu pochopit je, proč nemůže stavba probíhat výlučně po dobu hlavních prázdnin. Vedení školy zatím nezveřejnilo podrobnosti, neznají je ani učitelé.

  Podle smlouvy o dílo (viz stránky bystrcké radnice http://www.bystrc.cz/images/verejne%20zakazky/2013/0307_rekonstrukce_socky_heyrak/2041_001.pdf) má stavba trvat necelé dva měsíce. Pokud by stavební práce začaly o týden později, do školního roku by nezasáhly a současně by byly práce skončeny ještě před posledním srpnovým (přípravným) týdnem.

  Předpokládám, že vedení školy a především zřizovatel v brzké době oznámí zajištění družiny a stravování na poslední červnový týden, byť třeba v náhradních prostorech. Považuji to za samozřejmost. A pokud by náhodou došlo ke zpoždění stavby a nový školní rok by nemohl začít řádně, jak se už přihodilo při zateplování školy před dvěma lety, očekávám, že bude i v září zajištěna družina a jídelna pro mladší děti, jejichž rodiče opravdu nemají více než čtyři týdny dovolené ročně a ještě si ji třeba musejí plánovat už v lednu.

  A jestli nic z toho samozřejmé není, snad se mi dostane alespoň vysvětlení a zdůvodnění, proč mi stavba má komplikovat život. Snad přijde také prosba, abych tím, že si sama pro svoje dítě najdu náhradu za školu, zřizovateli umožnila dodržet nasmlouvaný termín zahájení stavby (v tuto chvíli podle mého postavený na hlavu).

 3. Ivana říká:

  Ano to je celkem síla, najděte si na týden hlídání navíc.Kde? Babičky jsou mladé. Dřív již školy začínají i když za peníze program pro děti tak, aby ohlídaly děti i o prázdninách.Proč nemůže jet třeba družina, aby byly děti kam dát.Jinak si také myslím, že se poslední týden nerozkope celá budova naráz a tudíž by jistě šlo organizačně zajistit, část toalet přístupných.

Zanechte komentář