Sdílet
Město Brno přispělo i na altán

30. 3. 2012 v 10.45

Město Brno nejenže dalo Klubu rodičů dotaci na Den pro rodiny, ale rozhodlo se podpořit částkou 20 000 Kč také stavbu přírodní učebny – altánu na školní zahradě ZŠ Heyrovského 32.

Altán by měl sloužit žákům základní školy k venkovní výuce v některých hodinách. Klub rodičů konzultoval záměr s ředitelkou školy, učiteli i dětmi; ohlas byl u všech pozitivní.

Přestože dotace města je oproti předpokladům Klubu rodičů pětinová, předsedkyně sdružení Michaela Lužová si nezoufá: „Můžeme třeba jenom vybudovat základovou desku, nebo nakoupit materiál, stavba nemusí být dokončena.“  Smlouva o poskytnutí dotace je za klub už podepsána, ještě musí svůj podpis připojit zástupce města. Peníze pak může klub hned čerpat. „Musíme je však utratit do konce roku.“ dodává Michaela Lužová.

Klub rodičů předpokládá, že celkové náklady na altán dosáhnou 107 000 Kč. Takovou částku je v současné situaci možné získat téměř výhradně z dotací. Z členských příspěvků a výtěžků z akcí uvažovalo sdružení rodičů do stavby altánu investovat 8 000 Kč, škola přislíbila podílet se pěti tisíci korunami, Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA dalšími dvěma tisíci.

Je možné, že na altán přidá také městská část Brno-Bystrc. Klub rodičů ji totiž požádal o finanční příspěvek. Rada MČ už projednávala poskytnutí finančních darů z rozpočtu MČ na svém zasedání 21. března 2012. Přírodní učebna je radním dost sympatická, a tak zastupitelům doporučili ji dotovat částkou 10 000 Kč. Definitivně o finančním daru rozhodne Zastupitelstvo městské části Brno-Bystrcna na své schůzi 11. dubna.

V každém případě je jasné, že dotace nebudou na financování altánu stačit. Je teď na Klubu rodičů, aby se rozhodl, zda od výstavby altánu upustí, alespoň na nějaký čas, nebo se do ní vrhne po etapách. Zatím neexistuje ani studie, jak by měl altán vypadat. Bude potřeba také zpracovat projektovou dokumentaci a získat povolení stavebního úřadu.

-ind-

Ke stažení

Smlouva o poskytnutí dotace 2012 MMB OŽP na altán
Žádost o dotaci MMB OŽP na altán
Přehled schválených dotací na podporu projektů ekologické výchovy v Brně na rok 2012
Žádost o finanční dar MČ Brno-Bystrc na altán

Zanechte komentář