Sdílet
Krapova tajná stezka již potřetí! 30. května

9. 5. 2021 v 19.29

Upozornění pro účastníky: krátká část trasy (cca 500 m) vede neznačenými lesními cestami zarostlými vysokou travou. Dlouhé kalhoty výhodou :-)

 

Máte rádi dobrodružství a/nebo chcete výlet do přírody dětem zpestřit hledáním tajných stanovišť? Připravili jsme pro vás 3. ročník rodinného výletu:

V neděli 30. května od 10 hodin

bude na trase v délce zhruba 5 km nachystáno v Bystrci a okolí několik stanovišť na způsob hledání kešek a nenáročného luštění pro děti. Vše co pro průchod trasy potřebujete, je nabitý chytrý telefon, který vás dokáže navigovat po souřadnicích v mapách – doporučujeme využívat mapy.cz a vyzkoušet předem nebo poprosit děti o pomoc. Dále si na cestu vezměte tužku a papír, nebudete-li chtít použít naše. V cíli bude pro děti nachystán poklad.

Máte-li zájem, můžete se zapojit do systému „recyklace hraček“ a na každé dítě donést jednu hračku (do velikosti 10 cm, v bezvadném stavu, která potěší někoho dalšího), kterou v pokladu vyměníte jako v běžném geokešingu, ale NENÍ PODMÍNKOU PRO ÚČAST. Můžete nám také věnovat větší množství hraček (do 10 ks, žádné plyšáky) a předat je organizátorům v cíli (pouze v neděli 30.5.), případně nás kontaktovat před konáním akce na krap32.zsheyrovskeho@gmail.com a domluvíme se na předání.

Startovní souřadnice: 49.2212089N, 16.5023808E

Souřadnice zadejte do kolonky pro vyhledávání místa na mapy.cz, ve stanovený čas přijďte na určené místo a hledejte další indicie pro průchod celé trasy. V případě, že byste potřebovali poradit s vyhledáváním souřadnic, můžete napsat i na krap32.zsheyrovskeho@gmail.com.

Start: od 10 hodin – účastníci si sami zvolí, kdy na výlet vyrazí

(start se nachází v blízkosti zastávky MHD, jejíž jméno jsme zašifrovali „ADUR“)

Cíl: do 17 hodin – pokud nebude pršet, bude možno si zde opéct vlastní špekáčky a zúčastnit se Krapova trojboje 

Celková doba průchodu trasy s dětmi včetně hledání stanovišť jsou asi 3 hodiny (5 km)  Samozřejmě záleží na počtu zastávek a vaší rychlosti. LETOS NENÍ PRŮJEZDNÉ NA KOLE ANI S KOČÁRKEM.

DŮLEŽITÉ: z cíle jsou to další 4 km na zastávku tramvaje, na kterou se dopravíte autobusem, parníkem nebo dojdete pěšky – zohledněte při plánování času výletu.

 

Rekapitulace výbavy na cestu: telefon, který umí vyhledávat souřadnice v mapách, tužka a papír (nechcete-li použít naše), špekáčky, nepovinně hezké hračky do pokladu na výměnu (do velikosti cca 10 cm)

VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ LZE UHRADIT V CÍLI HOTOVĚ (pouze dne 30. 5.)

NEBO POMOCÍ QR PLATBY (po celou dobu stezky až do 13. 6.)

Trasa zůstane průchozí až do 13. června, budou-li se všichni účastníci po trase pohybovat nenápadně a ohleduplně, jistě bude možné si ji do tohoto termínu projít. Budete navedeni k ohništi, kde si můžete připravit opékání špekáčků vlastními silami. V případě problémů s hledáním stanoviště je možné, že ho někdo zničil. Volejte pak na číslo 777 932 764, podáme vám informace o dalším stanovišti.

Přejeme vám hezký zážitek na Krapově Tajné stezce!

 

trasa zůstane průchozí do 13. 6. 2021

Zanechte komentář