Sdílet
Bude mít škola arboretum? O grantu se rozhodne do týdne

4. 9. 2012 v 09.16

Záměr Klubu rodičů postavit altán na zahradě ZŠ Heyrovského 32 se výrazně přiblížil k realizaci. Ta by měla začít už na přelomu září a října tohoto roku. Altán je však jen začátek proměny školního areálu. Do budoucna by zahrada měla kromě nedávno zrekonstruovaných sportovišť poskytnout také prostor pro moderní výuku environmentální výchovy, přírodovědných disciplín, výtvarné výchovy i dalších předmětů.

V plánu jsou prvky přírodní zahrady i arboretum. Škola požádala o grant z Revolvingového fondu Ministerstva životního prostředí a pro vybudování arboreta by mohla získat částku mezi 50 tisíci a 70 tisíci korunami.

Podle Ing. Gabriely Kalábkové z Ministerstva životního prostředí se komise, která bude hodnotit přijaté žádosti o granty, sejde 11. září 2012. Ihned poté bude základní škola vyrozuměna s výsledky.

Klub rodičů se školou na žádosti o grant sice spolupracoval, ale definitivní verzi projektu k dispozici nemá. Děti z II. stupně s pedagogy vypracovali například výtvarný návrh zahrady. Bylo by jistě zajímavé si jej prohlédnout, ideálním místem by mohl být školní web. Tam jej však nenajdete. Klub rodičů nabídl prostor na svých internetových stránkách, zatím však bez odezvy.

Hana Jindrová

Související

Další peníze na přírodní učebnu?
Školáci se budou učit v altánu 

Zanechte komentář