Archiv rubriky ‚Chystá se’

Upíří stezka

24. 10. 2016 v 14.01

„Slyšíš to úpění?“

„Jo, slyším.“

„A tebe to nevyvádí z rovnováhy?“

„Ne, proč?“

„Co když je to upír?“

„Blbost, upíři neúpí. Ti se k tobě v tichosti přikradou a začnou sát.“

„Aha.“

 

Start 5. 11. 2016 mezi 16:30 a 19:00 od Křivé borovice (49.2213272N, 16.4943511E)

plakat

– boki –

Druhý letošní den pro rodiny: neděle 9. října

22. 9. 2016 v 00.57 • Témata:

Podzim je tu, tak by bylo škoda nevyrazit ven. Můžeme jen poděkovat nepříznivému dubnovému počasí za to, že se přesně po půl roce koná letošní již druhý Den pro rodiny. V neděli 9. října 2016 jej pořádá Klub rodičů a přátel ZŠ Heyrovského 32 a jedná se celkově již o šestý ročník. Podtitul Kluci, holky v Bystrci neválí se na peci zůstává a taktéž jeho náplň, tedy procházka Bystrcí a jejím okolím, na které bude možno plnit zajímavé úkoly a luštit tajenku. Jako novinku už teď v září testujeme měnič počasí a zatím to vypadá, že funguje. Všichni úspěšní luštitelé budou odměněni malým dárkem. Startuje se mezi 13. a 15. hodinou z náměstí 28. dubna.9_rijna

„Letošní ročník jsme se rozhodli uspořádat dvakrát, neboť duben nám ukázal, že není radno si s ním zahrávat. Takže nyní si zahráváme s říjnem. Doufám, že rodinné týmy budou moci vyrazit bez nepromokavého oblečení a procházku, luštění a úkoly, ale hlavně čas strávený spolu a se svými kamarády si pořádně užijí,“ věří předsedkyně spolku Zita Žaludová. Den pro rodiny nemá ustálenou podobu, některé ročníky se odehrávaly v areálu ZŠ Heyrovského 32, jindy zase organizátoři využili krásného okolí Bystrce.

„Nejsem velký fanoušek technických vymožeností, takže k měniči počasí jsem skeptická. Zato mám nachystané sněhule a popřemýšlím, zda se rum, který mám připravený do cukroví, nevypraví se mnou. Pro jistotu.“ Takto zhodnotila přípravy i členka organizačního týmu Blanka Adamcová.

„Velký dík patří městské části Brno-Bystrc, s jejíž finanční podporou se bude akce konat,“ uzavřela Zita Žaludová. Jako doprovodnou akci organizátoři připravují fotosoutěž, autor nejlepšího snímku získá rodinnou vstupenku do brněnské ZOO.

-boki-

 

Burza podzimního a zimního oblečení

13. 9. 2016 v 20.27

burza-zimaRádi bychom vás spolu s Klubem maminek Kaštánek pozvali na burzu podzimního a zimního oblečení, obuvi a vybavení. Tato se bude již tradičně konat ve velkém sále Společenského centra v Bystrci a to ve středu 21. 9. 2016 v časek 9:00-12:00 hod. a 14:00-17:00 hod.

Stručné podmínky jsou patrné z přiloženého letáku a patří mezi ně zejména nutnost domluvy do 19. 9. 2016 a příjmutí pouze čistých a pěkných věcí.

A pro opravdu zodpovědné prodejce přikládáme i pravidla kompletní:

1. Zboží k prodeji
K prodeji přijímáme pouze čisté a prodeje schopné, řádně označené zboží. Přijímáme oblečení do vel. 152 (boty a čepice adekvátně věku do 15 let). U velikostí do 74 včetně přijímáme celkově jen 10 ks na prodávajícího, ostatní velikosti neomezeně. Výjimkou pro velikosti do 74 jsou overálky a kombinézky, ty přijímáme neomezeně. Ze spotřebních věcí přijímáme nejrůznější sportovní potřeby – kola, odrážedla, koloběžky, houpačky, lyže, lyžáky, brusle, lyžařské helmy, sáně, boby, dále potřeby pro děti: krmicí židličky, podsedáky, autosedačky, kočárky, postýlky, hrací deky, stolečky, židličky apod., a samozřejmě hračky, knížky, hry apod. Na prodávaném předmětu mohou být zřetelné známky běžného nošení či užívání, nesmí být ovšem potrhaný, s rozpáranými švy ani jinak podstatně poškozený či neobratně vyspravený.

2. Přihlášení k prodeji
Pro přihlášení k prodeji je nutné vyžádat si od organizátorů osobní číslo. Bez tohoto čísla nelze předat věci k prodeji na burze. Čísla budou vydávána na vyžádání nejpozději týden před konáním burzy. Po tomto datu nelze vyžadovat vydání čísla. Pokud má prodejce své číslo z minulé akce, musí si s organizátory potvrdit, že jej může použít i pro aktuálně konanou akci. Organizátor si vyhrazuje právo odmítnout vydat další osobní čísla opravňující k prodeji, a to z důvodů naplnění kapacity.

3. Označení prodejního zboží
Každý prodejní předmět musí být označen třemi cedulkami, na kterých je uvedeno v prvním řádku OSOBNÍ ČÍSLO/ČÍSLO ZBOŽÍ (číslo zboží je pořadí zboží, jak je zapsáno ve formuláři připojeném k předávaným věcem) – velkou pozornost věnujte pořadí obou čísel – tzn. že nejprve uvádíte OSOBNÍ ČÍSLO a za lomítkem pořadové ČÍSLO ZBOŽÍ, dále ve druhém řádku VELIKOST (pokud lze udat, a to buď standardně udávanými čísly např. 74, 80, 86, 92, nebo věkem) a ve třetím řádku CENA. Prodáváte-li komplet (např. pyžámko, oteplováky s bundičkou, boty), označte každý kus třemi cedulkami a všechno, co k sobě patří, sepněte zavíracím špendlíkem, sešijte, nebo jinak spojte dohromady, aby se při prohlížení věcí tyto dvě části neoddělily. V seznamu bude zapsáno jako jeden kus. Cenu prosím zaokrouhlete na pěti- či desetikoruny.

Příklad cedulky:

Osobní číslo/číslo zboží 52/1
Velikost 110
Cena 50 Kč

4. Příprava zboží k prodeji
Zboží je nutné připravit doma, a to tak, že na ně připevníte cedulky, kde bude uvedeno OSOBNÍ ČÍSLO/ČÍSLO ZBOŽÍ, VELIKOST a CENA. Tyto cedulky mohou být přišité nití (na visačkách všitých do oblečení je možné cedulku připevnit též kancelářskou svorkou (koněm) nebo přilepené, přičemž dvě budou na viditelném místě (např. přední strana oblečení a u visačky všité do oblečení a jedna bude skrytá (v kapse, rubu, v rukávu, nohavici apod.) Prodávající zodpovídá za to, že cedulky nepůjdou snadno sejmout, aby se při manipulaci se zbožím nemohly ztratit. Boty je nutné svázat či jinak spojit dohromady.  Cedulky nesmí být připevněny špendlíky ani přilepeny tak, aby se jejich odtržením ze zboží zboží poškodilo.

Za nesprávné označení se považuje:
– umístění všech třech cedulek na jedno a totéž místo (např. 3x do kapsy)
– umístění pouze jedné cedulky na oblečení
– přehozené Osobní číslo a číslo zboží
– nevyznačená velikost, pokud se zboží běžně podle velikostí prodává
– neuvedená cena, případně cena nezaokrouhlená na pěti- či desetikoruny

Objemnější předměty mohou být v krabici či jinak složené dohromady. Pokud je nemůže kupující osahat a vyzkoušet, bude uvedený přesný popis prodávaného předmětu a jeho rozměry. Na popisu budou též uvedeny případně vady či podstatnější škody, které vznikly užíváním předmětu.
Pokud nebude zboží připraveno dle těchto Pravidel, může je organizátor odmítnout převzít.
Veškeré zboží musí být zapsáno do seznamu a čísla zboží na cedulkách se musí shodovat s čísly v seznamu (přičemž popis odpovídající danému číslu v seznamu musí sedět na zboží označené příslušnou cedulkou).

5. Předávání zboží a poplatky za přijetí zboží k prodeji
Oblečení je po označení cedulkami potřeba roztřídit dle velikostních kategorií a jednotlivé kategorie oddělit (např. vložit každou zvlášť do sáčku či tašky nebo svázat provázkem) a označit, a to i pokud bude mít prodávající od dané kategorie pouze 1 ks. Kategorie u oblečení jsou 56-62 (dohromady), 68, 74, 80, 86, 92, 98, 104, 110, 116, 122, 128, 134, 140, 146, 152. Zvlášť budou předány rukavice, čepice,  ponožky, punčocháče a boty, které musí být svázané či jinak připevněné dohromady).
Poplatek je vybírán po ukončení burzy při předávání neprodaného zboží a tržby prodávajícímu. Přesné částky naleznete v tabulce níže. Vyzvednutím v den konání burzy od 16.30-18.00 se rozumí to, že prodávající přijde osobně (či jím pověřená osoba) v udanou dobu, vlastní zboží si vyhledá a po jeho vyhledání přinese organizátorům ke kontrole. Z takto předaného neprodaného zboží, dále pak z věcí prodaných a z věcí, které se jako neprodané rozhodne ponechat Domovu pro matky s dětmi zaplatí částku uvedenou v první sloupci tabulky. Z věcí, které se mu nepodaří dohledat a budou muset být dotříděny organizátory, pak zaplatí částku v druhém sloupci.

Za spotřební věci je považováno vše, co není oblečení, tedy i např. fusaky.

Označení zboží Vyzvednutí v den konání
burzy od 16.30-18.00
+ prodané věci
Vyzvednutí do týdne
po konání burzy
Boty a oblečení 1,- Kč/ks 3,- Kč/ks
Spotřební zboží na fotce 1,- Kč/ks 1,- Kč/ks
Spotřební zboží do 199 Kč 5,- Kč/ks – NELZE –
Spotřební zboží od 200 Kč 10,- Kč/ks – NELZE

Veškeré zboží k prodeji bude organizátorům předáno v tašce či jiném zavazadle (např. kufr, batoh apod.), které si prodávající po předání zboží odveze zpět domů.
Spolu se zbožím prodávající předá i seznam zboží na formuláři, který získá předem od organizátorů (elektronický formulář zasíláme emailem, je nutno jej vytisknout). Prodávající ve vlastním zájmu vyplní formulář co nejpečlivěji. Organizátor při převzetí zboží zapíše datum převzetí, a spolu s prodávajícím provede kontrolu zboží co do úplnosti a správnosti dle přiloženého seznamu. (Laicky řečeno, odškrtne každý jednotlivý kus v seznamu podle jeho fyzické přítomnosti při předávání. Prosím připravte se na možné zdržení v závislosti na počtu předávajících před Vámi a na počtu kusů, které předáváte. Pokud předává osoba, která zboží k prodeji nepřipravovala, měla by být instruována, co se od ní čeká a kde jaké údaje najde.)
Dále organizátor zapíše počet převzatých ks dle přiloženého seznamu. Pokud nebude okamžitá kontrola možná, provede ji organizátor do 3 dnů od převzetí. V případě nesrovnalostí dá organizátor vědět prodávajícímu emailem na email uvedený ve formuláři a dohodne s prodávajícím nápravu či další postup.
K předání zboží skladného (tj. oblečení, obuv, drobné hračky a drobné spotřební předměty – tyto hračky a drobné spotřební předměty je potřeba předem dojednat s organizátory) dojde v termín dohodnutý předem emailem či telefonicky s organizátory. Nejzazší možný termín pro předání je však alespoň 3 dny před konáním burzy. Výjimku představuje předání přímo ve Společenském centru den před konáním burzy od cca 14.30 do 18.00 (je třeba dohodnout rovněž předem). Velké, neskladné věci budou předány organizátorům v místě konání burzy od 7.00-8.00 v den konání burzy či na fotografii (viz popis výše).
Formulář zůstává organizátorům, pokud si tedy chcete udělat jeho kopii a nechat ji potvrdit při převzetí zboží organizátory, doneste si ji prosím s sebou.

6. Výdej neprodaného zboží a peněz za prodané zboží
Výdej neprodaného zboží jednotlivým prodávajícím bude probíhat buďto od 16.30 do 18.00 v den konání burzy, s tím, že si je prodávající vyhledá sám a proces předávání proběhne stejně (tj. odškrtáváním položek) jako při přebírání zboží organizátory před burzou. Nebo bude předáno do týdne od konání burzy poté, co je organizátoři roztřídí. Ihned po roztřídění zboží z burzy budou organizátoři informovat o možnostech převzetí neprodaného zboží. Neprodané velké, neskladné věci, které byly předány ráno v den konání burzy, musí být vyzvednuty v den konání burzy od 17.00 do 17.30). Pro ostatní věci nabídne organizátor prodávajícím několik termínů (minimálně 2 ranní, 2 odpolední a 2 večerní) s tím, že k výdeji dojde nejpozději do týdne od uskutečnění burzy. Pokud si v tomto termínu prodávající zboží nevyzvedne, bude zboží předáno charitě.
Není technicky možné při vydávání neprodaného zboží v den konání burzy rovněž vyplatit tržbu za prodané zboží, protože nebudou zkontrolovány veškeré prodané položky. Tržba za prodané zboží je zpravidla spočtena do týdne od konání burzy a prodejci o tom budou informováni emailem.
Tato burza je současně charitativní, takže pokud neprodané věci přenecháte výše zmíněnému Domovu, je možné tržbu převést bankovním převodem. (Prosím označte tuto možnost na formuláře při předávání zboží organizátorům před konáním burzy). V jiných případech toto možné není a výplata tržby proběhne hotově v termínu předem dohodnutém s organizátory. Při vydávání tržby bude odečteno 10% tržby každého prodávajícího na úhradu provozních nákladů a také poplatek dle počtu, druhu prodávaných kusů a způsobu převzetí (výše poplatku uvedena výše). Převzetí neprodaného zboží a vyplacené tržby potvrdí prodávající spolu s datem na formuláři.

7. Samoprodej
Prodejci mají možnost sedět na vlastním místě (délka cca 1 m – klasický stůl + 1-3 židle) a prodávat sami. Není možné tento prostor rozšířit o vlastní stojany apod., maximálně lze využít prostoru pod stolem. V tomto případě zaplatí jednorázový poplatek 200 Kč a neplatí již další poplatky za ks či procenta z prodeje. Takovýto prodejce si může libovolně přijít či odejít v době konání burzy ovšem s vědomím toho, že jeho místo nebude organizátory hlídáno. Po vyčerpání kapacity nelze navýšit počet prodejních míst. Pokud samoprodejce neuhradí do týdne od rezervování prodejního místa výše zmíněný poplatek, bude prodejní místo nabídnuto jiným zájemcům. Samoprodejci budou do prostoru konání burzy vpuštěni nejdříve 1 hodinu před zahájením burzy a jsou povinni své místo vyklidit nejpozději do 1 hodiny po ukončení burzy.

8. Ztráta zboží
V průběhu burzy je zajištěno hlídání věcí proti krádeži, pokud by však k podobné události mělo dojít, vyplatí organizátor kompenzaci v maximální výši 100 kč na prodávajícího. Toto se nevztahuje na samoprodejce, ti si zajišťují hlídání v průběhu burzy sami.

9. Souhlas s Pravidly prodeje
Podpisem formuláře se seznamem zboží prodávající potvrzuje, že se seznámil s podmínkami prodeje a že s nimi souhlasí.

 

Park u Vondrákovy v květnu ožije. Kuličkami i divadlem v korunách stromů

3. 5. 2016 v 08.12

o-bystrckou-kulickuPark mezi Společenským centrem a Vondrákovou ulicí v Brně-Bystrci v květnu ožije. Mezi stromy se budou hrát kuličky a v jejich korunách dokonce divadlo.

V neděli 15. května zve Klub rodičů a přátel ZŠ Heyrovského na první ročník turnaje O bystrckou kuličku. Od 14 do 16 hodin se mezi sebou utkají rodinné týmy nebo party kamarádů.

„Přijďte si s dětmi zahrát starobylou hru s hliněnkami,“ láká na turnaj jeho organizátorka Hana Jindrová. „Kuličky dostanete na místě a pro vítěze je připravena pěkná cena.“

Na konci května pak do parku zavítá unikátní divadlo v korunách stromů. Po dva dny, v pátek 27. a v sobotu 28. května můžete vždy ve 21 hodin shlédnout představení Krysař brněnského divadla Facka. Uvidíte netradičně zpracovaný příběh na motivy staré legendy o krysaři, jeho lásce, zlu, dobru, odplatě i naději. Vstup na stromové divadlo je volný.

-vl-, zdroj: Bystrcké zprávičky

Den pro rodiny 9. dubna: Kluci, holky v Bystrci neválí se na peci

20. 3. 2016 v 21.24

denProRodiny2016-6-A3-ak1Jaro je tu, tak by bylo škoda nevyrazit ven. Příležitost se všem dětem a rodičům naskytne v sobotu 9. dubna 2016, kdy pro ně Klub rodičů a přátel ZŠ Heyrovského 32 pořádá již šestý ročník Dne pro rodiny, tentokrát s podtitulem Kluci, holky v Bystrci neválí se na peci. Pro účastníky je připravena procházka Bystrcí a jejím okolím, na které budou plnit zajímavé úkoly a luštit tajenku. Všichni úspěšní luštitelé budou odměněni malým dárkem. Startuje se mezi 13. a 16. hodinou z náměstí 28. dubna.

„Letošní ročník jsme se rozhodli uspořádat v dřívějším termínu než obvykle, snad nám počasí bude přát a děti a rodiče si nenechají jarní procházku ujít,“ věří předsedkyně spolku Zita Žaludová. Den pro rodiny nemá ustálenou podobu, některé ročníky se odehrávaly v areálu ZŠ Heyrovského 32, jindy zase organizátoři využili krásného okolí Bystrce.

„Když jsme plánovali letošní ročník, snažili jsme se vzít z těch předchozích to nejlepší a samozřejmě přidat novinky, abychom pro všechny připravili dobrou zábavu,“ podotkla členka organizačního týmu Blanka Adamcová.

„Velký dík patří městské části Brno-Bystrc, s jejíž finanční podporou se bude akce konat,“ uzavřela Zita Žaludová. Jako doprovodnou akci organizátoři připravují fotosoutěž, autor nejlepšího snímku získá rodinnou vstupenku do brněnské ZOO.

-ind-

Ke stažení

Den pro rodiny 2016 aneb Kluci, holky v Bystrci neválí se na peci – plakát A3 (pdf)
Den pro rodiny 2016 aneb Kluci, holky v Bystrci neválí se na peci – inzerát 92×84 mm var. 1 (pdf)
Den pro rodiny 2016 aneb Kluci, holky v Bystrci neválí se na peci – inzerát 92×84 mm var. 2 (pdf)
Den pro rodiny 2016 aneb Kluci, holky v Bystrci neválí se na peci – inzerát 92×128 mm (pdf)
Den pro rodiny 2016 aneb Kluci, holky v Bystrci neválí se na peci – letáčky 4xA6 čb (pdf)
Den pro rodiny 2016 aneb Kluci, holky v Bystrci neválí se na peci – letáčky 4xA6 (pdf)

Další burza Kaštánku, tentokrát ve velkém

26. 2. 2016 v 11.10

burza-jaro-2016_velkaKlub maminek Kaštánek zve všechny prodeje i koupěchtivé na další díl z úspěšného seriálu bazarů. Ve středu 9. března od 8 do 12 a od 14 do 17 hodin se bude v hlavním sálu Společenského centra (Odbojářská 2, Brno-Bystrc) prodávat jarní letní dětské i těhotenské oblečení, obuv a vybavení všeho druhu. Věci k prodeji se přijímají do 6. 3., další informace získáte na kastanekbystrc@seznam.cz, 775 939 651, 606 254 491 a kastanekbystrc.webnode.cz.

Polární noc bude spíše jarní

9. 2. 2016 v 11.59

Čtvrtý ročník Polární noci, akce, při níž se přespává na zamrzlé Brněnské přehradě nebo v jejím okolí, tentokrát příliš drsný nebude. V sobotu 13. února má být přes den až jedenáct stupňů, v noci ne méně než dva stupně nad nulou. Půjde tak o noc spíše jarní.

Vzhledem k vysokým teplotám sice budou účastníci připraveni o spaní na ledu, mohou se však ale zase těšit na správný táborák se špekáčky a čajem. Místo Brněnské přehrady se bude tentokrát spát u lesa poblíž Bystrce. Rozhodně však nikdo nepřijde ani o čaj, ani o diplom polárníka, ani o poněkud vyšinutou atmosféru, která Polární noc pravidelně provází.

Akce je určena pro děti s dospělým doprovodem, pořádá ji klub rodičů ZŠ Heyrovského 32. Vstup je volný, je však třeba se přihlásit do čtvrtka 11. února na info@krap32.cz nebo 604 761 154 (Viktor). Bližší informace najdete na www.krap32.cz nebo zavolejte.

Mrazivé dobrodružství počtvrté. Je tu opět Polární noc

21. 1. 2016 v 21.20

Už počtvrté je tu šance zažít něco výjimečného. Mrazivé dobrodružství pro odvážné, které žádný led, sníh ani rampouchy nezkruší; výprava jen pro drsné muže a ženy, pro ty nejtvrdší z nás. Polární noc.

Polární noc, to je noc pod širým nebem na zamrzlé hladině Brněnské přehrady. Noc strávená ve spacáku, ve stanech, s horkým čajem a podivnými historkami. Noc, kdy si užijete zářivých hvězd na černé zimní obloze, houkání sov, temného dunění praskajícího ledu a plíživých přízraků z děsivých příběhů. Noc, na kterou vaše děti nezapomenou.
polarni-noc-IV-2Čtvrtý ročník akce, pořádané Klubem rodičů a přátel ZŠ Heyrovského 32 se koná v sobotu 13. února. Polární noc je určena pro děti všeho věku s dospělým doprovodem. Potřebujete na ni  teplé oblečení, spacák, karimatku, hrnek na čaj, něco na zub, velmi vhodný je i stan a jistě i notná dávka odvahy. Odměnou vám bude zážitek, na který budete dlouho vzpomínat. Na místě dostanete tolik čaje, kolik vypijete, a k tomu osvědčení pravého bystrckého polárníka.

Tábořit se bude na ledu v oblasti Kozí horky, případně jinde, podle přání účastníků a počasí. Vstup je volný, je však třeba se přihlásit do čtvrtka 11. února na info@krap32.cz nebo 604 761 154 (Viktor). Bližší informace najdete na www.krap32.cz nebo zavolejte. Neváhejte, bystrckým polárníkem se nemůžete stát každý den!

Související

Petr Mazálek: Polární noc a upíří paradox
Polární noc bude i když nemrzne
Polární noc potřetí
Petr Mazálek: Polární moc (noc) slůvka ano
Bystrcké polárníky ohrožovaly želvy a déšť
Bystrčtí polárníci přespali na ledě Brněnské přehrady (Rovnost)
Stránky Klubu rodičů
Polární noc bude!
Polární noc podruhé: -2013°B
Tomáš Přibyl: Přežil jsem Polární noc (2012)
Polárníky zahřála odvaha a nadšení (2012)

Upíří stezka 2015: Foťte a vyhrajte

6. 11. 2015 v 21.07

fotosoutěž upíří stezka 2015Novinkou letošního ročníku Upíří stezky je fotografická soutěž. Vy všichni, kteří berete s sebou na strašidelnou procházku lesem i své fotoaparáty, abyste zaznamenali bystrcké příšery a děsivou atmosféru pro další generace, máte teď šanci vyhrát zajímavou cenu. Stačí, abyste nám své fotky poslali do neděle 15. listopadu na e-mail info@krap32.cz. Všechny došlé snímky uvidíte v naší virtuální webové galerii, autora toho nejpovedenějšího odměníme zajímavou cenou. Foťte a vyhrajte!

(ind)

Upíří stezka bude i letos

19. 10. 2015 v 09.10

Upíří stezka, noční vycházka strašidelným lesem v okolí Bystrce, se bude konat i letos. V předchozích letech dosáhla akce, pořádaná Klubem rodičů při základní škole Heyrovského, mimořádné popularity.

„Upíří stezku pořádáme již čtvrtým rokem a návštěvnost se neustále zvyšuje. Letos přišlo už přes pět stovek dětí a celkem více než tisíc osob,“ řekla loni na podzim po čtvrtém ročníku Upíří stezky Blanka Adamcová, jedna z organizátorek.

Vysoká návštěvnost na jedné straně organizátory velmi těší, na straně druhé se jí však obávají.

„Zvládnout průchod tisíce osob po trase je velmi obtížné. Navíc se z vycházky setmělým lesem vytrácí kouzlo romantiky, když jdou lidé jeden za druhým v zástupu,“ popsala problémy Zita Žaludová, předsedkyně Klubu rodičů. „Pokoušeli jsme se pro letošní ročník najít nový model, uvažovali nad jinou lokalitou. Po dlouhé diskuzi nad mnoha variantami jsme se však nakonec vrátili k místu, kde se stezka konala už čtyřikrát.  Nikde jinde v Bystrci nelze akci zakončit táborákem a oheň k strašidlům prostě patří.“

Letošní Upíří stezka se bude konat v sobotu 7. listopadu.

„Přestože se znovu projdeme, už popáté, stejným lesem, vynasnažíme se, aby letošní trasa byla zase v něčem jiná a překvapivá,“ slíbila Zita Žaludová.

-vl-

 

Na zábavném odpoledni se bude soutěžit o nejlepší salát

28. 9. 2015 v 20.09

bdpz[1]Na zábavně-sportovně-vandrovací odpoledne v pátek 2. října vás zve bystrcká základní škola Heyrovského 32. Kromě různých úkolů a legrácek bude součástí odpoledne také soutěž o nejlepší salát – ovocný, zeleninový, těstovinový nebo jakýkoli jiný. Máte-li svou originální recepturu, přijďte vyzkoušet, jak bude chutnat ostatním a třeba něco vyhrát! Zlatým hřebem odpoledne bude také slavnostní předání prvních cvičebních strojů právě vznikajícího outdoor fit parku v areálu školy, které pro děti pořídil Klub rodičů a přátel ZŠ Heyrovského za finančního přispění statutárního města Brna.

Odpoledne pro rodiče s dětmi začne v 15:30, přijít můžete až do šesté večer. Vstup volný.

Heyrák slaví čtyřicítku. Zve na zahradní slavnost

22. 6. 2015 v 08.19

zahradniSlavnost15-A3-ak2Na zahradní slavnost u příležitosti čtyřicátého výročí založení zve základní škola na Heyrovského 32 v Brně-Bystrci. Přijďte na setkání žáků, rodičů, absolventů, členů učitelského sboru a přátel školy. Vstupenkou je květina v klopě.

Na zahradní slavnosti vás čeká bohatý program včetně sportovního klání mezi žáky, učiteli a rodiči, soutěže o nejlepší závin ale třeba i vlkodava. Začíná se ve čtvrtek 25. června v 17 hodin v areálu školy. Za podporu děkujeme Zoo Brno.

 

Léto s pověstmi

26. 3. 2015 v 11.29

maracaibo-824Letní dětský tábor, v němž se octnete v oživlých českých pověstech se vším všudy. Šemík, Horymír, Kazi i s tetou a vše, co k tomu náleží, to je tábor Maracaibo v Olešínkách od 18. do 31. července. Více informací na maracaibo.cz, tabor.maracaibo@seznam.cz a 776 327 686.

Polární noc bude i když nemrzne

19. 2. 2015 v 11.50

Přestože teploty o víkendu nemají klesnout pod bod mrazu, navzdory tomu, že na Brněnské přehradě není dostatečná vrstva ledu, třetí ročník Polární noci se uskuteční. Na akci se přihlásili účastníci, a tak v sobotu 21. února vyrazí děti s dospělým doprovodem přespat do okolí Bystrce, děj se co děj.

Tábořit se bude tentokrát  na přístavišti Rokle (mapy.cz/s/fYnA), sraz na místě je v 19 hodin. Teploty ve dne se mají pohybovat kolem sedmi stupňů, v noci klesnou na nulu. Déšť se nechystá, má být polojasno.

Jestli se chcete s dětmi na akci přihlásit, zavolejte co nejdříve na 604 761 154 (Viktor Lošťák). K přespání v únorové noci potřebujete spacák, karimatku, přiměřené oblečení, hrnek na čaj a neuškodí stan.

Akci pořádá Klub rodičů a přátel při ZŠ Heyrovského 32.

-vl-

Související

Dobrodružství pro velké i malé: Polární noc už potřetí
Polární noc potřetí
Petr Mazálek: Polární moc (noc) slůvka ano
Bystrcké polárníky ohrožovaly želvy a déšť
Bystrčtí polárníci přespali na ledě Brněnské přehrady (Rovnost)
Stránky Klubu rodičů
Polární noc bude!
Polární noc podruhé: -2013°B
Tomáš Přibyl: Přežil jsem Polární noc (2012)
Polárníky zahřála odvaha a nadšení (2012)

Polární noc potřetí

11. 2. 2015 v 11.07

Znovu je tu dobrodružství pro ocelové muže, udatné ženy a nebojácná robátka. Noc plná chladu, nebezpečí, rumu, hladové zvěře, praskání ledu a všech nástrah, které je dokáže děsivá únorová noc v Bystrci nabídnout. Polární noc!

Už třetí ročník mrazivého zimního dobrodružství pořádá Klub rodičů a přátel ZŠ Heyrovského 32. Jste-li drsní, odvážní a nesmlouvaví, vydejte se spolu s námi opět přespat na zamrzlou hladinu Brněnské přehrady. S pomocí a radou zkušených táborníků strávíte nezapomenutelnou noc pod hvězdami, za zvuků praskajících ker, syčení vařiče a houkání sov.

polarni-noc-III-2

První polární noc se konala v roce 2012. Na odvážlivce čekaly teploty až třináct stupňů pod bodem mrazu, avšak dobrodružky a dobrodruzi se pranic nezalekli a vše v pořádku a s veselou přečkali. O rok později byla Polární noc citelně mírnější a bystrčtí polárníci na přehradě bojovali spíše s vlhkostí než s třeskutými mrazy. S pomocí notných dávek rumu však i tehdy vše zdárně překonali. Co si příroda připraví pro třetí ročník? Přihlaste se a zažijte to na vlastní kůži.

Akce se koná v sobotu 21. února a je určena pro děti všeho věku s dospělým doprovodem. Potřebujete na ni spacák, karimatku, hrnek na čaj, velmi vhodný je i stan a jistě i notná dávka odvahy. Odměnou vám bude zážitek, na který budete dlouho vzpomínat, tolik čaje, kolik vypijete, a k tomu osvědčení pravého bystrckého polárníka.

Tábořit se bude na ledu v oblasti Kozí horky, pokud se účastníci nedohodnou jinak. Vstup na akci je volný, je však třeba se předem přihlásit (info@krap32.cz nebo 604 761 154 – Viktor Lošťák). Bližší informace najdete na www.krap32.cznebo zavolejte. Neváhejte, bystrckým polárníkem se nemůžete stát každý den!

Viktor Lošťák

Související

Petr Mazálek: Polární moc (noc) slůvka ano
Bystrcké polárníky ohrožovaly želvy a déšť
Bystrčtí polárníci přespali na ledě Brněnské přehrady (Rovnost)
Stránky Klubu rodičů
Polární noc bude!
Polární noc podruhé: -2013°B
Tomáš Přibyl: Přežil jsem Polární noc (2012)
Polárníky zahřála odvaha a nadšení (2012)

Výtvarná soutěž Klubu rodičů

29. 1. 2015 v 15.15

Klub rodičů a přátel ZŠ Heyrovského 32 Vyhlašuje  výtvarnou soutěž pro  žáky a  třídní kolektivy ZŠ Heyrovského na téma:

  • 1.- 5.  třída   SVĚT ZVÍŘAT NARUBY na výkres A4
  • 6.- 9. třída  VYTVOŘ SVÉHO ABAKUKU VE 3D

Podmínky soutěže:

  • libovolná  technika
  • formát výkresu A4 pro stupeň 1 – 5 .
  • termín odevzdání do 17.4.2015 .  Druhý stupeň odevzdává paní učitelce Barovjanové.
  • práce musí být nejlépe na rubu označena : jménem autora , třídou, názvem díla

vytvarna-soutez-plakat

 Soutěžní kategorie: 

  1. kategorie – 3 nejlepší obrázky  žáků 1.stupně
  2. kategorie – soutěž mezi třídami v rámci jednoho ročníků (pouze  1.- 5. stupeň)
  3. kategorie – tři nejnápaditější ABAKUKU   6.-9. stupeň

Systém hodnocení tříd:

Z každého ročníku, nižšího stupně, bude vybrána lepší třída.

Systém hodnocení jednotlivců :

Z nižšího stupně budou vybrány tři jednotlivci bez ohledu na ročník. Z vyššího stupně budou vybráni jednotlivci bez ohledu na ročník.

 Další podmínky účasti v soutěži:

Doručením obrázku účastníci deklarují svůj závazek řídit se soutěžními pravidly. Současně tím vyslovují souhlas, že v případě získání výhry má  pořadatel soutěže právo využít jejich osobních údajů pro reklamní a marketingové účely. Jména žáků vítězných prací mohou být uveřejněna v mediích a na internetu.

Zaslané práce se nevracejí. Vyhlašovatel soutěže  – Klub rodičů a přátel ZŠ Heyrovského 32  –  si vyhrazuje právo s odevzdanými  výtvarnými díly volně disponovat a využít je pro publikační a jiné účely ve sdělovacích prostředcích, vystavovat je, nabídnout v aukci apod.

Výherce není povinen výhru přijmout. Výhry nejsou vyměnitelné. Vymáhání výhry soudní cestou je vyloučeno. Výhru nelze směnit za hotovost. Pokud si výherce výhru nepřevezme nejpozději do 30 dnů od data uskutečnění výhry, možnost převzít výhru zaniká bez náhrady.

Upíří stezka 2014: Bystrcká strašidla počtvrté už tuto sobotu

29. 10. 2014 v 09.51

upiri-2014Už počtvrté obsadí lesy kolem Bystrce příšery, strašidla, vlkodlaci a v prvé řadě upíři. V sobotu 1. listopadu v 16:30 vypukne další ročník tradiční oblíbené akce pro odvážné děti s rodiči – Upíří stezka. Ten, kdo se vydá na asi kilometr a půl dlouhou procházku tmavým hvozdem a nebude ubezdušen hrůzami, které tam spatří, bude v cíli odměněn občerstvením a posezením u ohně.

Na Upíří stezku je třeba nejen odvahu, ale také svítilnu a dobré boty. Kdo si chce strašidel užít opravdu náležitě, přijde až bude pořádná tma. Startuje se od 16:30 do 19 hodin od konečné zastávky tramvaje Ečerova (mapa). Akci pořádá Klub rodičů a přátel při ZŠ Heyrovského 32 v Bystrci.

Související

Upíří stezka #4: Klub rodičů volá o pomoc
Obrazem: Upíří stezka potřetí
Děsivější, špekáčkovitější a s pečenými hady – třetí Upíří stezka už si na vás brousí zuby!
Upíři úspěšní i podruhé

Hledá se uklízečka do školy

22. 9. 2014 v 08.11

uklizecka-420Základní škola na Heyrovského 32 v Brně-Bystrci přijme uklízečku na zástup po dobu dlouhodobé pracovní neschopnosti. Možnost na dohodu i na pracovní smlouvu. V případě zájmu nás kontaktujte na telefonním čísle 546 432 260.

ZŠ Heyrovského vyzývá rodiče: Oznámkujte nás

16. 6. 2014 v 19.57

Základní škola Heyrovského chce zjistit, jak se jí daří  vytvářet podmínky pro zdravé učení, partnerství mezi rodiči, dětmi a učiteli a zlepšovat školní prostředí. Rodiče svých žáků proto požádala o vyplnění dotazníku.

Vážení rodiče,

rádi bychom Vás požádali o vyplnění autoevaluačního dotazníku školy.

Autoevaluační dotazník slouží jako zpětná vazba k naší práci v projektu Škola podporující zdraví. Na základě dotazníku vytyčíme oblasti, na které se v navazujícím projektu budeme chtít zaměřit tak, aby projekt odpovídal zájmům dětí, Vás, rodičů i školy.

Vyplnění dotazníku je dobrovolné. Prosíme, abyste dotazník vyplnili za oba zákonné zástupce pouze jednou. Otázky zjišťují Váš názor, neexistuje tedy správná ani špatná odpověď. Dotazník obsahuje také možnost vyjádření hodnocení a připomínek vepsáním vlastního textu.

Do dotazníku je nutné vepsat kód, který byste měli nalézt v žákovské knížce Vašeho dítěte. Kód slouží pouze pro ověření, že byl dotazník zaslán pouze jednou. Kódy jsou ve třídě přidělovány náhodně a jsou dostupné pouze osobě vyhodnocující dotazníky, která se neúčastní jejich přiřazování jednotlivým žákům. Dotazník je anonymní.

Výsledky šetření budou sloužit jako podklad pro tvorbu nového projektu Škola podporující zdraví. Po vyhodnocení s nimi budete seznámeni prostřednictvím webových stránek školy.

Případné dotazy Vám ráda zodpovíme prostřednictvím e-mailu krybus@zsheyrovskeho32brno.cz. Za vyplnění předem děkujeme.

 Základní škola Brno Heyrovského 32
Zdroj: www.zsheyrovskeho32brno.cz


Fitness zařízení inSPORTline pro domácí trénink